20 незвичайних бібліотек світу

20 незвичайних бібліотек світу

Ми живемо у час, коли електронні ґаджети заміняють звичні нам паперові книги. Але не варто думати, що книги втратили свою популярність. Навпаки, читати, відвідувати бібліотеки стало надзвичайно модно. Переконайся в цьому сам.

34 т. 1

30 вересня ми святкуємо Всеукраїнський день бібліотек. Спеціально до цього дня я підготував Тобі список найоригінальніших, наймодніших і найнезвичайніших бібліотек.

Сучасні бібліотеки світу


Бібліотека — центр спілкування

Не так давно в столиці Швеції з'явилася фантастична будівля — два перевернуті скляні конуси, накриті плитою. Нова бібліотека виявилась не просто місцем для любителів почитати. Тут проводяться масові заходи і навіть концерти.

Найнезвичайніші бібліотеки світу, фото 1

Бібліотека з космосу

Італійське місто Перуджа може похвалитися справжнім НЛО. Саме у такому вигляді архітектори вирішили побудувати нову бібліотеку.

Найнезвичайніші бібліотеки світу, фото 2

Полиця з книгами

Подивишся на будівлю — і відразу зрозуміло, що всередині. Ці слова стосуються публічної бібліотеки у місті Канзас, США. Ззовні бібліотека виглядає як величезна полиця з книгами.

Найнезвичайніші бібліотеки світу, фото 3

Олександрійське сонце

Пам'ятаєте перекази про знамениту Олександрійську бібліотеку, де були зібрані тисячі книг Древніх цивілізацій? Сучасна бібліотека побудована якраз на місці своєї попередниці. Будівля просто вражає своїм архітектурним задумом — посеред величезного басейну підіймається сонячний диск. Така форма обрана невипадково — вона символізує схід Сонця Знань.

Найнезвичайніші бібліотеки світу, фото 4

Бібліотека-вігвам

Ця незвичайна бібліотека знаходиться у Нідерландах. Дивовижа у тому, що дах будівлі покритий травою, а посеред нього височить величезний «вігвам».

Найнезвичайніші бібліотеки світу, фото 5

Національна бібліотека Білорусі

Велична будівля знаходиться на в'їзді у Мінськ і являє собою двадцятиповерховий ромбокубооктаедр (оце так назва!). Кожну секунду від настання темряви і до півночі працює підсвічування біблітеки, яке щосекундно змінюється. Виглядає і справді вражаюче.

Найнезвичайніші бібліотеки світу, фото 6

Бібліотека у Штутгарті

Перше, що впадає в очі, коли відвідуєш бібліотеку у Штутгарті, це... книги. Нічого дивного, скажеш Ти, але саме такий задум був у дизайнера. Приміщення майже повністю пофарбоване у білий колір: стіни, стеля, полиці. Це допомагає відвідувачам концентрувати увагу лише на книгах.

Найнезвичайніші бібліотеки світу, фото 7

Бібліотека Пекхема

Бібліотека британського міста Пекхем має форму перевернутої латинської літери «L»і виглядає дуже незвично. Сьогодні бібліотека вважається однією із найбільш відвідуваних у світі.

Найнезвичайніші бібліотеки світу, фото 8

Бібліотека Прінстонського університету

У 2008 році Прінстонський університет у США відчинив двері нової бібліотеки для студентів та викладачів. Цим надзвичайним проектом займався всесвітньо відомий архітектор Френк Гарі. Він намагався спроектувати будівлю так, щоб надихнути відвідувачів на нові відкриття у науці.

Найнезвичайніші бібліотеки світу, фото 9

Екологічна бібліотека y Німеччині

Мабуть, найекологічніша бібліотека у світі. У 2011 році в університеті Дуйсбург-Ессен відкрилася «кругла бібліотека». Як Ти вже здогадався, за формою будівля нагадує величезну сферу, що виділяє її серед інших бібліотек. Та не лише це робить її такою популярною. При будівництві бібліотеки використані елементи еко-архітектури: енергозберігаючі технології, сонячні батареї та систему очищення води.

Найнезвичайніші бібліотеки світу, фото 10

Громадська бібліотека Сіетла

Одинадцятиповерховий будинок зі скла просто вражає своїми розмірами і виглядом. Щорічно цю бібліотеку відвідують до 2 мільйонів книголюбів.

Найнезвичайніші бібліотеки світу, фото 11

Бібліотечний курорт

Любителям читати на відпочинку припаде до душі бібліотечний курорт у Таїланді. Біля великого басейну розташований не ресторан чи якийсь розважальний центр, а... бібліотека. Ти лише уяви, як добре лежати на шезлонзі під яскравою парасолькою і читати улюблену книгу — краса!

Найнезвичайніші бібліотеки світу, фото 12

Casa Kike: бібліотека письменника

Бібліотека відомого письменника Кейта Ботсфорда нараховує 17 000 книг. Звісно, для такої кількості книг потрібне неабияке приміщення. Так подумав син письменника і побудував ось такий шедевр.

Найнезвичайніші бібліотеки світу, фото 13

Бібліотека на скелі

Побудувати бібліотеку на скелі за межами міста — а чому б і ні? Серед джунглів Колумбії у містечку Медельїна знаходиться бібліотека, яка здалеку нагадує покинуте місце стародавньої цивілізації. Проте, незважаючи на це, бібліотека користується шаленою популярністю не лише у місцевих жителів, а й у туристів.

Найнезвичайніші бібліотеки світу, фото 14

Безкінечна вежа в бібліотеці

В Національній бібліотеці Праги можна побачити справжню книжкову вежу. На стелі і підлозі вежі встановлені дзеркала, які створюють ефект безкінечності. Такий же ефект використано й в інших залах бібліотеки. Заходиш у приміщення і не розумієш, де верх, а де низ ;)

Найнезвичайніші бібліотеки світу, фото 15

Міні-бібліотеки


Бібліотека на зупинці

Чим зайняти себе щоденно, їдучи в метро? Звісно ж, читанням. Саме тому жителі Йорку, що у Великобританії, на одній із зупинок метро відкрили справжнісіньку бібліотеку. Підземним книголюбам такий подарунок припав до смаку.

Найнезвичайніші бібліотеки світу, фото 16

Автобус-бібліотека

Нове життя старого автобуса починається у болгарському містечку Пловдив. Будь-хто може зайти в автобус і почитати книгу абсолютно безкоштовно, а також заварити смачної кави або чаю у невеличкій кухні тут-таки в автобусі.

Найнезвичайніші бібліотеки світу, фото 17

Бібліотека в кафе

Це уже давно не новинка, проте і сьогодні такі бібліотеки користуються просто шаленою популярністю. Наприклад, одна із кав'ярень-бібліотек Манхеттена.

Найнезвичайніші бібліотеки світу, фото 18

Бібліотека у телефонній будці

Знамениті червоні телефонні будки у Великобританії втрачають популярність. Для того, щоб не відправляти їх на утилізацію, британці придумали зробити з них міні-бібліотеки. Такі бібліотеки працюють цілодобово і містять найрізноманітнішу літературу: дитячу, історичну, художні твори та книги з кулінарії — на будь-який смак!

Найнезвичайніші бібліотеки світу, фото 19

Бібліотека на пляжі

Біля басейну бібліотека є, тоді чому не може бути і на пляжі? У Португалії такі пляжні бібліотеки стали досить популярними. А нещодавно така бібліотека з'явилася і в Одесі.

Найнезвичайніші бібліотеки світу, фото 20

Звісно, це далеко не повний список незвичайних бібліотек світу. Я познайомив Тебе лише з деякими. Маю надію, мені вдалося зацікавити Тебе і довести, що читання завжди буде в моді ;)

Читай також:

Теги: Дивовижне
Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

34 т. 1

оцінити публікацію

Додатив замітки

20 незвичайних бібліотек світу

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Solomka-avatar

Зоряна Тимощук

Клас! Так, як я люблю читати, то мені в кожній з переказаних бібліотек було би дуже класнюче!!!
13-12-2017