Найвищі водоспади

Найвищі водоспади

Скільки унікальних, красивих місць є на нашій планеті!

47 т. 0

Одними з найпрекрасніших творінь природи є водоспади. Милуватися їх мальовничими пейзажами можна годинами, спостерігаючи, як десятки тонн води суцільними потоками спадають з гірського виступу, створюючи видовище небаченої краси.

А Ти знаєш, які водоспади найвищі на Землі, і в яких країнах вони знаходяться? Сьогодні я з задоволенням поділюся з Тобою цією корисною і дуже цікавою інформацією. Домовилися?

Анхель

Водоспад Анхель у Венесуелі — найвищий у світі. Висота цього водоспаду сягає цілих 979 м. Дехто, щоправда, вважає, що він на 75 м вищий, та незважаючи на це Анхель займає почесне перше місце серед найрозкішніших та найвищих водоспадів світу.

Найвищі водоспади світу - Анхель (Венесуела), фото 1

Вперше про Анхель згадав венесуельський дослідник Ернесто Санчес в 1912 році, але публікувати свою працю не став.

Найвищі водоспади світу - Анхель (Венесуела), фото 2

Лише через 21 рік американський льотчик Джиммі Кроуфорд Ейнджел випадково помітив його, пролітаючи на своєму невеликому літаку. Саме в честь пілота і назвали водоспад.

Найвищі водоспади світу - Анхель (Венесуела), фото 3

Минуло кілька років, Джиммі разом з дружиною та трьома друзями вирішили повернутися до водоспаду та більше дізнатися про нього. Приземлившись, вони помітили, що колеса літака повністю загрузли в болоті. Тож відчайдухам довелося спускатися з водоспаду пішки. Поки вони дісталися цивілізації, минуло 11 днів.

Найвищі водоспади світу - Анхель (Венесуела), фото 4

Нині водоспад Анхель — одне з найпривабливіших місця для туристів.

Тугела

Друге місце по праву належить водоспаду Тугела у Південно-Африканській Республіці, висота якого 948 м. Щохвилини в місцеву річку з нього потрапляє 90 тисяч літрів води.

Найвищі водоспади світу - Тугела (Африка), фото 1

Найвищі водоспади світу - Тугела (Африка), фото 2

Найвищі водоспади світу - Тугела (Африка), фото 3

Три сестри

Водоспад «Три сестри», розташований у дрімучих лісах Перу, отримав свою назву від того, що поділений на три частини. Висота цього красеня становить 914 м.

Найвищі водоспади світу - Три сестри (Перу), фото 1

Олупена

Цей могутній водний гігант знаходиться на Гаваях і є найвищим у США. Він усього на 14 м нижчий від водоспаду «Три сестри». Дістатися до нього без спеціального транспорту неможливо, адже навколо Олупени кілька великих гір. Олупена у нашому рейтингу займає четверту сходинку.

Найвищі водоспади світу - Олупена (Гавайї), фото 1

Умбілла

Швидкі води Умбілли течуть до знаменитої річки Амазонки. Що ж до висоти цього водоспаду, то тут цифри дещо різняться. За деякими джерелами, реальна висота Умбілли 870 м, інші переконують, що водоспад на 25 м вищий.

Найвищі водоспади світу - Умбілла (Амазонка), фото 1

Віннуфоссен

Цей височезний водоспад у Норвегії займає шосту позицію, і є найвищим водоспадом у Європі — 860 м. Найпрекрасніший водоспад весною і влітку, коли в річку потрапляє вода талих льодовиків. Тоді Віннуфоссен розпадається на кілька частин і проходить серед дерев.

Найвищі водоспади світу - Віннуфоссен (Норвегія), фото 1

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

47 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Найвищі водоспади

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.