Цікаво про хамелеонів

Цікаво про хамелеонів

Продам зеленого хамелеона. Ні — синього... Ні — червоного! Надто красивий... Ні... не продам...

84 т. 0

Жарти-жартами, а хамелеон, як не крути, й справді виглядає, немов жива веселка. З легкістю змінюючи кольори і маючи коло зору 360 градусів, цей красунчик — одна з найцікавіших рептилій на Землі. То чому б не дізнатися про нього більше?

Цікаво про хамелеонів

Де шукати хамелеонів

Якщо Ти любиш спостерігати за хамелеонами і якимось чином опинишся на о. Мадагаскар, вважай, що Тобі пощастило. Половина всіх хамелеонів на планеті живе саме там, а 59 видів з них більше ніде в світі не зустрічаються.

Цікаво про хамелеонів

Всього на Землі налічується приблизно 160 видів хамелеонів. Ареал їх розповсюдження досить широкий — від Африки до Південної Європи, від Південної Азії і до о. Шрі-Ланка. Зустрічаються хамелеони і в США.

Цікаво про хамелеонів

Як і чому хамелеони змінюють колір

Найчастіше можна зустріти хамелеонів, здатних змінювати колір від коричневого до зеленого і навіть чорного. Але є й такі, яким нічого не варто набути будь-якого іншого кольору. Всього лиш за 20 секунд!

Цікаво про хамелеонів

Як же вдається хамелеонам так спритно міняти кольори? Вся справа в тому, що ці тварини народжуються з особливими клітинами — хроматофорами, які лежать під зовнішньою шкірою хамелеона. Саме в них міститься кольоровий пігмент, що так майстерно маскує рептилій під навколишнє середовище.

Цікаво про хамелеонів

Верхній шар хроматофор має червоний або жовтий пігмент, нижній — блакитний або білий. Розширюючись і скорочуючись, пігменти змішуються в клітинах, немов фарби, а ми бачимо приголомшливий ефект.

Цікаво про хамелеонів

Навіщо ж хамелеони міняють кольори? Є думка, що зміна кольору допомагає їм спілкуватися між собою. Колір хамелеона залежить від його настрою, температури та освітлення.

Цікаво про хамелеонів

Зовнішній вигляд хамелеонів

Хамелеони — власники унікальних очей, які можуть обертатися незалежно одне від одного. Саме тому рептилія бачить у двох напрямках одночасно. Куди вже там звичайній людині братися!

Зір у цих красенів настільки розвинений, що вони побачать навіть найдрібніших комах з відстані 5–10 м!

Цікаво про хамелеонів

У той час, коли самець виду Brookesia micra досягає всього лише 15 мм в довжину, самці Furcifer oustaleti виростають до 68,5 см.

Цікаво про хамелеонів

Відмінна риса хамелеонів — довжелезний язик. У деяких рептилій він в 2 рази перевищує розміри тіла. Всього 0,07 секунд — і здобич в руках, а точніше, на язику хамелеона.

Цікаво про хамелеонів

Лапи хамелеона добре пристосовані для лазіння по гілках. На кожній ступні хамелеон має по п'ять чітко виражених пальців, оснащених кігтями.

Цікаво про хамелеонів

Багато цікавого про тварин Ти знайдеш тут.

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

84 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Цікаво про хамелеонів

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.