Загадкове місто у скелях

Загадкове місто у скелях

На півдні Іспанії, посеред стародавніх базальтових скель заховалося дивовижне містечко — Сетеніль-де-лас-Бодегас. Над будинками та вулицями міста нависають величезні кам’яні брили. Здається, ще мить — і вони обваляться, проте це не так. Гігантські скелі, мов поснулі, непорушно стоять уже кілька мільйонів років.

11 т. 0

Містечко з химерною назвою Сетеніль-де-лас-Бодегас тісниться поміж скель Андалусії понад вісім століть. Проте існують відомості, що люди жили у цій місцевості більше 25-ти тисяч років тому.

Місто належить до іспанської провінції Кадіс і розташоване на гірському плато південніше міста Ронди.

Каміння тут усюди: під ногами, на стінах і навіть над головою. А будиночки місцевих — укріплені розширення природних печер. Та це зовсім не означає, що в місті живуть печерні люди, а цивілізація забула сюди дорогу. Сучасні технології вдало поєдналися з унікальним ландшафтом.

Милуючись білосніжним ансамблем міста, можна подумати, що це казкові декорації. Немов якийсь невідомий майстер вирішив пожартувати і звів тут не надто вигадливі скульптури — настільки добре будівлі вписалися в загальний краєвид.

Коли проходиш під кам’яною брилою, мимоволі стає страшно — а раптом впаде? Тож якщо туристи намагаються швиденько проскочити повз, то місцеві запросто лишають тут свої автівки. Непорушні базальтові скелі довели — їм можна довірити і майно, і життя.

Жителі міста у всі часи вирізнялися надзвичайною сміливістю. Вони мужньо відбивали численні атаки римлян, яким вдалося завоювати поселення лише на 15-й день облоги. Звідси і перша частина назви міста — «Сетеніль», що походить від вислову «septem nihil» («сім разів без результату»). Саме таку кількість марних атак римлян хоробро вистояли захисники міста.

Друга частина назви «де-лас-Богедас» («винний») закріпилась за містом набагато пізніше, у ХVстолітті, коли тут процвітало виробництво цінних сортів вина. Його унікальні рецепти місцеві виноградарі ревно бережуть і донині.

Цікаво, що вперше виноградники тут посадили християни. До цього на місцевості росли оливкові та мигдалеві зарості.

У ХХ столітті місто прославилось виробництвом м’ясної продукції. Тож якщо Ти коли-небудь потрапиш до Сетеніль-де-лас-Богедас, Тобі неодмінно запропонують спробувати чорізо — гострі ковбаски зі свинини, гордість національної кухні. Самі ж винуватці смачних наїдків — поросята — цілими стадами пасуться на довколишніх пагорбах. Те ще видовище!

Якщо ж Ти віддаєш перевагу солодощам, вітаю — незвичайне місто в ущелинах знамените і своєю випічкою. Нею можна поласувати в одній із затишних кав’ярень.

Площа міста — 82 кв. км. Нині тут мешкають близько 3000 жителів.

Кам’яні глиби вриваються до будинків і стають частиною інтер’єру.

Аж дух перехоплює!

Скеля слугувала надійним щитом у старовину, захищає вона місцевих жителів і нині: взимку ховає від надокучливих вітрів, а влітку дарує жадану прохолоду.

Читай також:

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

11 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Загадкове місто у скелях

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.