Найкрасивіші станції метро

Найкрасивіші станції метро

У світі є такі підземні станції, з яких навіть виходити не хочеться. Чому, запитаєш Ти? А тому, що метро ХХІ століття — не лише засіб пересування у мегаполісах, а часто і втілення цікавих дизайнерських ідей та архітектурних проектів.

13 т. 0

Пропоную Тобі віртуальну подорож до п’ятнадцяти найкрасивіших станцій метро, за версією відомого туристичного порталу Bootsnall.

Champ-de-Mars, Монреаль, Канада

Станція розташована в районі Віль-Марі, на оранжевій лінії Старого Монреаля. Champ-de-Mars особливо прекрасна в сонячні дні, коли яскраві промені пробиваються крізь вітражі художника Марселя Феррона.

Formosa Boulevard, Гаосюн, Тайвань

Цю станцію ще називають «Куполом світла». Найбільша її окраса — мозаїка із сотень різнокольорових шматочків скла — творіння художника Нарцисса Квольяті. Мозаїка утворює величезний купол площею 660 кв. м, де відтворені чотири стихії життя: вода, земля, світло і вогонь.

T-Centralen, Стокгольм, Швеція

T-Centralen розташована в самому серці шведського метро. Більше 140 художників у різні роки творили дизайн станції. А ідея ніжно-блакитних розписів на стінах належить шведським художницям Сірі Деркерт та Вірі Нільсон.

Central Park, Гаосюн, Тайвань

Станція, дуже схожа на зелене соняшникове поле, збудована за проектом британського архітектора Річарда Роджерса. Квіти, які Ти бачиш на фото, — це вітрячки у формі соняшників.

Bayview, Торонто, Канада

Станцію відкрили у 2002 році. 24 малюнки художниці Пані Кларк Еспіналь прикрашають інтер’єр Bayview. Здалеку малюнки здаються об’ємними, та варто лише підійти ближче, як вони стають простими абстракціями!

Bockenheimer Warte, Франкфурт, Німеччина

Головна станція Франкфурта вражає грандіозністю та космічністю форм. На створення її дизайну архітектора Петра Збіжинєва Пінінські надихнув художник-сюрреаліст Рене Магрітт.

Тунель Bund Sightseeing, Шанхай, Китай

Незабутні враження від мільйонів яскравих вогнів та насичених кольорів Тобі подарує тунель Bund Sightseeing. Він розташований під річкою Пу в Шанхаї. А проїхатися казковим тунелем в один кінець коштує 30 юаней або 37 гривень 87 копійок.

Справжньою архітектурною пам’яткою московського метрополітену є Слов’янський бульвар, відкритий у 2008 році. Прикрашена чавунним листям у стилі модерн станція нагадує царський палац.

Kennington, Лондон, Великобританія

Це одна з найстаріших підземних станцій у Лондоні, оригінальний дизайн якої мало змінився з часів її відкриття у 1890 році. Мінімальна ціна квитка в лондонському метро — 3 фунти (37 гривень 25 копійок).

Changi Airport MRT, Сінгапур

Неповторна гра світла і тіні відкривається перед пасажирами сингапурського метро. Changi Airport MRT з’єднує термінали аеропорта. Тут розміщені найбільші в Сингапурі конференц- і виставковий зали.

Це одна з найулюбленіших станцій не лише киян, а й численних гостей міста. Мармурові колони, тяжкі канделябри з лампами у формі свічок, мозаїка переносять нас у розкішні палати часів Київської Русі. Відкрита станція у 1989 році. Найбільший внесок в її оформлення зробили архітектори Борис і Вадим Жежеріни.

Olaias, Лісабон, Португалія

Станція була створена з метою поєднання центра міста з місцем проведення Євро 98. Дизайн станції — втілення проекту талановитого архітектора Томаса Тавейра.

Puhung, Пхеньян, Північна Корея

Станція збудована на глибині 110 метрів під землею. Це і не дивно, адже метро у Пхеньяні виконує ще й функцію бомбосховища. Розміри люстр та складність освітлення просто вражають!

Federal Triangle, Вашингтон, округ Колумбія, США

Станція приголомшує геометричністю форм. «Федеральний трикутник» об’єднує синю та оранжеву лінії Вашингтонського метрополітену.

За оформленням станція нагадує розкішний палац. Тут можна побачити пам’ятник Володимиру Леніну. Метро Санкт-Петербурга вважають найглибшим у світі.

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

13 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Найкрасивіші станції метро

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.