Всесвітній день лівші

Всесвітній день лівші

Вітаю, друже! Сьогодні, 13 серпня, відзначається одне з найцікавіших та найбільш незвичайних свят — Всесвітній день лівші.

9 383 1

Вперше День шульги відсвяткували в 1992 році з ініціативи Британського клубу ліворуких.

Кажуть, причиною появи свята стало звільнення з роботи поліцейського лиш за те, що він носив кобуру (футляр для пістолета) з лівої сторони, а не з правої, як належить за статутом.

Цікаво ставились до ліворуких у давнину: древні римляни називали їх не інакше як «злом»,
у Франції таких людей не брали на державну службу, а на Русі не дозволяли навіть давати свідчення в суді. Лівшам, народженим у часи Середньовіччя, і зовсім не щастило: їх вважали чаклунами, за що спалювали на вогнищах.

В радянські часи лівшу будь-що намагалися перевчити.

На щастя, сьогодні дітей не змушують писати правою рукою, з’являються прилади, спеціально призначені для ліворуких: комп’ютерні миші, гітари, ручки тощо.

Вчені підрахували, що нині на планеті проживає від 5 до 20% ліворуких людей. На думку дослідників, лівші маютьсильний характер і неабиякі творчі здібності, а от точні науки шульгам даються важче.

Неймовірно, скільки відомих людей були ліворукими: Юлій Цезар і Наполеон Бонапарт, Бетховен і Марк Твен, Жанна Д’арк і Мерилін Монро. Лівою рукою творили свої шедеври Леонардо да Вінчі та Мікеланджело.

Три президенти США — Рональд Рейган, Джордж Буш-старший і Білл Клінтон — були ліворукими. Шульгою є і нинішній президент Сполучених Штатів Барак Обама.

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

9 383 1

оцінити публікацію

Додатив замітки

Всесвітній день лівші

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

lusy-avatar

Карина Квіткова

це гарні новини бо я лівша але деякі речі я роблю провою
20-02-2016