Всесвітній день лівші
Вітаю, друже! Сьогодні, 13 серпня, відзначається одне з найцікавіших та найбільш незвичайних свят — Всесвітній день лівші.
Вперше День шульги відсвяткували в 1992 році з ініціативи Британського клубу ліворуких.
Кажуть, причиною появи свята стало звільнення з роботи поліцейського лиш за те, що він носив кобуру (футляр для пістолета) з лівої сторони, а не з правої, як належить за статутом.
Цікаво ставились до ліворуких у давнину: древні римляни називали їх не інакше як «злом»,
у Франції таких людей не брали на державну службу, а на Русі не дозволяли навіть давати свідчення в суді. Лівшам, народженим у часи Середньовіччя, і зовсім не щастило: їх вважали чаклунами, за що спалювали на вогнищах.
В радянські часи лівшу будь-що намагалися перевчити.
На щастя, сьогодні дітей не змушують писати правою рукою, з’являються прилади, спеціально призначені для ліворуких: комп’ютерні миші, гітари, ручки тощо.
Вчені підрахували, що нині на планеті проживає від 5 до 20% ліворуких людей. На думку дослідників, лівші маютьсильний характер і неабиякі творчі здібності, а от точні науки шульгам даються важче.
Неймовірно, скільки відомих людей були ліворукими: Юлій Цезар і Наполеон Бонапарт, Бетховен і Марк Твен, Жанна Д’арк і Мерилін Монро. Лівою рукою творили свої шедеври Леонардо да Вінчі та Мікеланджело.
Три президенти США — Рональд Рейган, Джордж Буш-старший і Білл Клінтон — були ліворукими. Шульгою є і нинішній президент Сполучених Штатів Барак Обама.
Всесвітній день лівші
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі:
Карина Квіткова