Качка-мандаринка

Качка-мандаринка

Цю симпатичну качку точно не переплутаєш із будь-якою іншою. Немов із казки вона вийшла!

77 т. 2

Мандаринка — не лише фрукт

Незвичайна форма тіла та яскраве забарвлення надають їй особливої привабливості та виділяють з поміж безлічі інших тварин. Качку-мандаринку вважають однією з найкрасивіших качок світу. А таке цікаве прізвисько вона отримала через її різнокольорове оперення — в Китаї мандаринами називали знатних і гарно вдягнених вельмож.

Качка-мандаринка

Де живуть мандаринки

Качка-мандаринка важить усього400–700 г і мешкає лише в Східній Азії: в Китаї, деяких регіонах Росії, зустрічається в Японії, на Тайвані та у Кореї. Але з XVIII ст. мандаринки прижилися й у Великобританії та Ірландії, а також у штаті Каліфорнія, США.

Качка-мандаринка

Чим відрізняються мандаринки від інших качок

Шлюбне вбрання самця грає барвами веселки. Червоний, зелений, фіолетовий, білий та оранжевий кольори роблять селезнів немов намальованими. Таке шлюбне оперення самці носять майже весь рік — з вересня по липень. Самки значно тендітніші, але їх вбрання не таке яскраве — оливково-бура спинка, невеличкий чубчик на сірій голівці та біле черевце.

Качка-мандаринка

Ще одна суттєва відмінність цих красунь — качки-мандаринки не крякають, як більшість інших качок, а швидше пищать або тихо свистять.

Качка-мандаринка

Харчування мандаринок

Улюблена їжа — жолуді та жаби, хоча рибка та деякі рослини їм теж прийдуться до смаку.

Качка-мандаринка

Сім'ї мандаринок

На відміну від інших качок, качки-мандаринки єдині гніздяться високо на деревах. Їх дупла можуть розміщуватися на 6-метровій висоті. Неймовірно, але маленькі качата, що за командою матері вистрибують із гнізда, залишаються неушкодженими. Для перших своїх польотів вони використовують ще нерозвинуті крильця та перетинки лап.

Качка-мандаринка

Полювання на качок-мандаринок заборонене. У всьому світі їх налічується понад 25 тисяч пар.

Качка-мандаринка

Цікавинки про мандаринок

У Китаї мандаринки вважаються символом вірності, щасливого сімейного життя. Тому цих качечок дуже часто зображують у мистецтві.

Качка-мандаринка

Китайське весілля прийнято декорувати зображеннями мандаринок, якісимволізують щастя в шлюбі.

Качка-мандаринка

Слово «юньєнь», що означає «пара мандаринок», також позначає дивну пару або суміш дивних інгредієнтів. Наприклад, це слово називає напій приготований з кави і зеленого чаю з молоком.

Качка-мандаринка

Тут Ти знайдеш багато цікавого про тварин.

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

77 т. 2

оцінити публікацію

Додатив замітки

Качка-мандаринка

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Kara-avatar

Каріна Павляк

класс
29-10-2015
Kara-avatar

Каріна Павляк

Каріна, а я і не знала
29-10-2015