Найнезвичайніші школи світу

Найнезвичайніші школи світу

Думаєш, що всі школи у світі однакові? Скрізь є учні і вчителі, парти і стільці, дошка і крейда?.. Зараз я Тебе переконаю, що це зовсім не так!

37 т. 6

Школа Vittra Södermalm у Швеції

Сучасні школярі проти сірих будівель і звичайних класів так само, як і спеціалісти архітектурної студії Rosan Bosch. Саме вони розробили і втілили в життя проект навчального закладу Vittra Södermalm, що знаходиться у Стокгольмі. Це — одна з найнезвичайніших і найцікавіших шкіл світу.

Найнезвичайніші школи світу, Vittra Södermalm у Швеції - фото 1

Перше, що привертає увагу, — яскраві кольори та абсолютно несподіване їх поєднання: чорний, червоний, жовтий, блакитний...

Найнезвичайніші школи світу, Vittra Södermalm у Швеції - фото 2

Найнезвичайніші школи світу, Vittra Södermalm у Швеції - фото 3

Найнезвичайніші школи світу, Vittra Södermalm у Швеції - фото 4

Найнезвичайніші школи світу, Vittra Södermalm у Швеції - фото 5

Окремих класів і кабінету для вчителів тут немає. Щоб поєднати навчання і відпочинок, заняття у школі Vittra Södermalm проводяться на трибунах зі східцями. Під час уроку діти можуть вмоститися на них так, як їм буде зручно. Таке облаштування нагадує античний амфітеатр.

Найнезвичайніші школи світу, Vittra Södermalm у Швеції - фото 6

Переглянувши фото, Ти переконаєшся, що у цій незвичайній школі немає атрибутів, які кожен вважає незамінними для школи. Здогадався, про що мова? Звичайно ж, про дошку і крейду!

У школі є великі столи для проведення групових занять, яскраві конференц-зали, для вчителів — невеликі затишні куточки. А от на перерві учні відпочивають на диванчиках — невеликих отворах у стіні. Цікаво у такій незвичайній школі світу проводити час у бібліотеці. Вона нагадує величезний чорний ящик. Тут є книги, журнали, ноутбуки — все, що необхідне у процесі навчання.

Найнезвичайніші школи світу, Vittra Södermalm у Швеції - фото 7

Їдальня в школі також виконана в нетрадиційному стилі: діти сидять на високих барних стільчиках за столиками-крапельками яскравого кольору. І, звичайно ж, не обійтися без корисного сніданку та смачного поживного обіду.

Гімназія за принципом open space у Данії

Гімназія Орестанд знаходиться у столиці Данії — Копенгагені. Особливість цього начального закладу — незвичайний принцип побудови — open space. Це означає, що школа являє собою суцільний відкритий простір, де немає ані аудиторій, ані перетинів, ані дверей. Класи відділяються один від одного лише умовною межею. У 2007 році споруду гімназії визнали найкращою у Скандинавії.

Найнезвичайніші школи світу, Гімназія Орестанд у Копенгагені - фото 1

Найнезвичайніші школи світу, Гімназія Орестанд у Копенгагені - фото 3

У гімназії Орестанд навчаються лише старшокласники, які у майбутньому хочуть працювати у галузі ЗМІ. Завдяки безпровідному інтернету гімназисти кожного дня спілкуються у реальному та віртуальному просторах.

«Серце» будівлі — великі кручені сходи. Вони слугують своєрідним з'єднанням між чотирма рівнями гімназії.

Найнезвичайніші школи світу, Гімназія Орестанд у Копенгагені - фото 4

На перерві в зоні відпочинку учні мають змогу «повалятися» на великих яскравих подушках.

За задумом дизайнерів, такий інтер'єр сприяє розвитку креативності та самостійності в отриманні знань.

Школа пригод у США

Навчання у американській WatershedSchool — це направду суцільна багаторічна пригода.

Найнезвичайніші школи світу,WatershedSchool - фото 1

Під час вивчення традиційних предметів — математики та англійської — заняття проводять в аудиторіях. А от під час географії чи біології влаштовують навчальні експедиції. Вчителі вважають такий метод навчання найпродуктивнішим. Так, для дітей постійно організовують похід до лісу і веслування на байдарках. На фізкультурі діти мають можливість покататися на гірських велосипедах і пограти у фрісбі. А ще, окрім традиційних видів спорту, вони займаються йогою.

Найнезвичайніші школи світу,WatershedSchool - фото 2

Учителі заохочують учнів, аби ті розвивали свої таланти. Тому учні цієї незвичайної школи створюють рок-групи, збирають роботів і пишуть сценарії для відеоігор.

Перевізна школа з промислових контейнерів

De Kleine kapitein — це школа в Амстердамі, столиці Нідерландів. Незвичайна ця школа тим, що повністю складається з промислових контейнерів.

Найнезвичайніші школи світу, De Kleine kapitein в Амстердамі - фото 1

Цей навчальний заклад був створений у 2009 році зовсім випадково. З початком нового навчального року виявилося, що через стрімкий ріст населення дітям із нових мікрорайонів просто немає де вчитися. Так і виникла ідея зробити школу з різнокольорових «кубиків».

Найнезвичайніші школи світу, De Kleine kapitein в Амстердамі - фото 2

De Kleine kapitein мала бути лише тимчасовим приміщенням для навчання дітей, але батькам ця незвичайна школа настільки сподобалася, що її вирішили залишити.

Кольорові будиночки легко переставити з місця на місце. До того ж таке приміщення не потребує особливого ремонту.

Підземна школа у США

Початкова школа Terraset знаходиться у невеликому містечку Рестон (США). Її побудували в середині 1970-х років. У цей час у країні панувала енергетична криза, тому тут ввели режим жорсткої економії енергії. Зрозуміло, що достатнє опалення шкіл було неможливим. З цієї причини і була побудована одна з найнезвичайніших шкіл світу — Terraset. Цей навчальний заклад знаходиться під землею, оскільки це природне покриття допомагає зберегти тепло у приміщенні.

Найнезвичайніші школи світу, Terraset у Рестоні - фото 1

На сьогодні Terraset — це не лише школа, а й визначна туристична пам'ятка міста.

Хоч школа і незвичайна за своїм зовнішнім виглядом, процес навчання тут традиційний. Молодші школярі вивчають такі ж предмети, як і в інших школах США.

Школа у вигляді книжкової полиці у Грузії

Фасад школи у місті Зугдіді нагадує полицю, де розмістили величезні книги. Якщо Ти уважно придивишся до фото, то помітиш, що тут навіть є «Кобзар» Тараса Шевченка. Також Ти знайдеш тут твори Оноре де Бальзака, Джорджа Байрона та видатних грузинських класиків.

Найнезвичайніші школи світу

Найнезвичайніші школи світу

Оскільки багато уваги тут приділяють вивченню природничих наук — фізиці, хімії, біології — всередині школа облаштована надсучасним обладнанням.

Найнезвичайніші школи світу

Найнезвичайніші школи світу

Ічнянська «Школа здоров'я»

Ти, напевно, думаєш, що незвичайні школи існують лише за кордоном? А от і ні! В Україні, у селі Ічня Чернігівської області, теж є школа, не схожа на інші. Діти, що навчаються тут, ніколи не хворіють і не знають, що таке карантин. Спитаєш чому? Тому що тут розробили і успішно застосовують спеціальну методику навчання, що сприяє зміцненню здоров'я дітей. Заняття в школі організовані так, щоб діти якомога менше сиділи і більше рухалися. Наприклад, вивчаючи таблицю множення, учні стрибають. Виявилося, що завдяки цьому і матеріал засвоюється краще.

Найнезвичайніші школи світу

Для зміцнення здоров'я у цій незвичайній школі застосовують такі методи навчання:

  • щоб діти рівно сиділи за партами, їм на голову кладуть мішечки із сіллю;
  • під час уроку в молодших класах вчитель просить відповісти на запитання, кинувши дитині м'ячик;
  • на кожному уроці фізкультхвилинку проводять не менш ніж 5 разів;
  • на шиї в кожного учня висить контейнер з-під «Кіндера» з часником;
  • на підвіконні завжди лежить цибуля і часник — природні ліки для зміцнення здоров'я.

Цікаво, у якій із цих шкіл Тобі закортіло побувати?

Читай також:

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

37 т. 6

оцінити публікацію

Додатив замітки

Найнезвичайніші школи світу

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Primasuk_Kamila-avatar

Kamila Primasuk

Хочу в школу здоров*я
11-07-2017
Olia109-avatar

Ольга А.

Kamila, Я теж :)
28-11-2020
Solomiya_Shevchuk-avatar

Соломія Шевчук

Я би хотіла побувати в цих школах!
29-01-2017
pustun2007-avatar

Сашко Жарський

круто
27-06-2016
dzhulia-avatar

Юля Почтар

КЛАСНІ ШКОЛИ
21-06-2016
edinorog-avatar

Алина Сорокина

ОГО!вот это да!
21-06-2016