Файне місто

Файне місто

Не маю жодних сумнівів, що Тобі відома пісня гурту «Брати Гадюкіни» під назвою «Файне місто Тернопіль». І, безперечно, Ти знаєш, що на Західній Україні слово «файний» означає щось дуже хороше!

8 405 0

А чим же файний Тернопіль? Дізнаймося разом!

Тернопіль — один із обласних центрів у західній частині нашої країни. Заснував його у 1540 році польський магнат Ян Амор Тарновський. Найімовірніше, що й назву місто отримало від прізвища свого засновника. Втім, є й народна версія, згідно з якою Тернопіль називають так тому, що на його території росло багато терену.

У XVII столітті через Тернопіль проходив визвольний шлях козаків під проводом Богдана Хмельницького у боротьбі проти польської шляхти. За роки свого існування місто встигло побувати під владою Австрії, Російської імперії, Польщі, а ще входило до складу УРСР.

Тернопіль — одне з небагатьох міст у Європі, у самому центрі яких розташований справжнісінький ставок! Тернопільський став уже неодноразово був місцем, де відбувалися спортивні змагання світового масштабу.

Прикрашають місто Домініканський костел і Тернопільський замок. Коли завітаєш до Тернополя — побувай і на Театральному майдані, а також на бульварі Шевченка — саме тут 29 квітня 1990 року вперше в нашій державі підняли та освятили український національний прапор.

А чудовим приводом відвідати Тернопіль буде 28 серпня — саме тоді тут святкують День міста!

Теги: Подорожі
Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

8 405 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Файне місто

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.