Прийшов Павло — дня прибуло
Давним-давно жив на світі один монах. Звали його Павлом Єгипетським або Фівейським. Про життя цього чоловіка відомо дуже мало, проте кажуть, що 91 рік він прожив відлюдником, харчуючись лише фініками та хлібом, які йому приносив ворон.
Все життя чоловік проводив у молитві. Коли ж наступали холоди, він вкривався пальмовим листям та продовжував спілкування з Богом.
28 січня церква відзначає день пам’яті Павла Фівейського, якого вважають першим християнським монахом. А ще цього дня святкують іменини усі Оленки, Павлики, Максими, Івани та Михайлики.
В народі 28 січня ще називали Днем чаклунів, адже вірили, що саме сьогодні чаклуни та чаклунки передають свої магічні вміння учням.
Така наука загрожувала простому люду чималими неприємностями. Це і не дивно — учні повинні були випробувати отримані навички «на практиці». :)
Щоб захиститися від злих сил, люди у день Павла частіше молилися, або й вдавалися до язичницьких «захисних» обрядів — стукали по дереву та плювали через плече.
За сьогоднішнім днем здавна передбачали погоду.
Якщо зірки сильно блискотять, то бути морозу, а якщо вони тьмяні — буде тепло.
Якщо з півночі приходили хмари, то відлиги не чекали.
Сніговий буран вдень на Павла віщував міцний мороз вночі.
Старожили говорили: «Прийшов Павло — дня прибуло», — відзначаючи, що зима поступово завершується, ночі стають коротшими, а дні — довшими.
Бажаєш дізнатися, яким буде літо? Це дуже просто! Спостережливий і мудрий український народ давно помітив, якщо на Павла ясно — літо буде жарким і сухим, якщо вітряно — холодним, а якщо іде сніг — багатим на рясні дощі.
Прийшов Павло — дня прибуло
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі: