Як святкують Пасху за кордоном?

Як святкують Пасху за кордоном?

«Христос Воскрес! Воістину Воскрес!» — чуємо ми звідусіль у ці прекрасні весняні дні вже більше 2000 років. Великдень — одне з найсвітліших та найбільших християнських свят, яке з нетерпінням чекають діти по всьому світу.

28 т. 0

Гарно прибраний дім, паска на столі та звичайно ж крашанки і писанки — саме так виглядає українська оселя у це чудове свято.

А як святкують Великдень за кордоном? Давай заглянемо до затишних осель Англії, Німеччини, Польщі та Франції і дізнаємось про тамтешні традиції святкування Пасхи.

як святкують Великдень за кордоном

Польща

За святковим столом у Польщі збирається вся родина. Трапеза починається з молитви. Великодній сніданок складається з освяченої паски, яєць, хріну, м'яса та ковбаси.

За пасхальною неділею настає Мокрий понеділок. Поляки щедро поливають один одного водою. Та ніхто й не думає ображатися, адже вважається, що вода неодмінно принесе здоров'я, успіхи та прибутки в господарстві.

як святкують Великдень в Польщі

Англія

В Англії Пасха для багатьох навіть більше свято, аніж Різдво. Школи закриваються на два тижні. Багато англійців ідуть на Пасхальну службу, після якої вітають один одного з закінченням посту і початком нового життя. Церкви на Великдень прикрашають гілками дерев, нарцисами та розписаними яйцями.

як святкують Великдень в Англії

Австралія

Символ Великодня в Австралії — не традиційний пасхальний кролик, а звірятко білбі. Справа у тому, що кролики масово знищують фермерські врожаї та гризунів. А австралійці цінують свою флору та фауну.

як святкують Великдень в Австралії

На Пасху жителі Австралії традиційно їдять баранину або курча зі смаженими овочами. Справжньою прикрасою святкового стола є торт із безе, прикрашений фруктами: ківі, ананасами, мандаринами та полуницями.

Болгарія

Болгари традиційно викладають навколо паски багато фарбованих яєць. Як і українці, вони полюбляють «цокатися» пасхальними яйцями, доки на одному з них не з’явиться тріщина. При цьому болгари бажають одне одному щастя та удачі. Найщасливішим вважається той, чиє яйце найдовше залишатиметься неушкодженим.

як святкують Великдень в Болгарії

Швеція

У шведів існує чудова традиція прикрашати свої будинки квітниками — жовтого, білого та зеленого кольорів. Пасхальні яйця шведи виготовляють з картону, всередину якого неодмінно кладуть цукерочку.

як святкують Великдень в Швеції

Німеччина

Суботнього вечора перед Пасхою німці традиційно влаштовують велике Пасхальне вогнище — символ закінчення зими і згоряння всіх негативних почуттів.

як святкують Великдень в Німеччині

Ранок німецьких дітей починається з радісних пошуків корзинки з пасхальними яйцями, яку батьки надійно сховали напередодні. «Пасхальний кролик сховав від вас корзинки, ви маєте їх знайти,» — говорять вони своїм дітям, а ті з задоволенням перевертають дім у пошуках солодощів.

Італія

Тисячі італійців на Великдень збираються на головній площі Риму, аби почути привітання Папи. Вдома ж на столі кожного з них чекає коломба — щось на зразок нашої паски, але з вираженим лимонним ароматом.

як святкують Великдень в Італії

Америка

В Америці існує дуже цікава традиція-гра: катання яєць по похилому газону. Діти обожнюють змагатися, хто далі всіх не зупиняючись зможе прокотити яйце. Найбільше змагання проходить пасхальної неділі під стінами Білого Дому у Вашингтоні. Діти з корзинками, наповненими яскравими яйцями, котять їх вниз по газону неподалік президентського палацу.

як святкують Великдень в Америці

Франція

До Великодня французи прикрашають свої будинки червоними стрічками і кольоровими гірляндами. А головний символ Пасхи — дзвіночок, що символізує продовження життя і веселощів.

як святкують Великдень в Франції

У Франції Пасха — сімейне свято. В пасхальну неділю діти шукають у своїх кімнатах шоколадні яйця, сховані батьками напередодні. Це дуже древня і весела традиція, що передається з покоління в покоління.

як святкують Великдень в інших країнах

Ось так святкують Великдень у світі.

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

28 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Як святкують Пасху за кордоном?

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.