День підсніжника
Підсніжник… Цю оригінальну тендітну квіточку називають по-різному. Англійці — сніговою краплею або зірочкою, чехи — сніжинкою, німці — сніговим дзвіночком, а ми дуже просто — підсніжником.
Не важко здогадатися, звідки пішла така назва, адже ця смілива квітка здатна пробиватися крізь сніги і зацвітати з першими теплими променями сонця.
Щороку 19 квітня жителі багатьох країн відзначають чудове весняне свято — День підсніжника. Свято це родом ізАнглії, і було встановлено в 1984 році. А оскільки в цій країні підсніжники зацвітають в середині квітня, то і свято відзначають саме зараз — на початку весни і теплих погожих днів.
В Англії до підсніжників ставляться з особливим трепетом. Мабуть, це пов’язано з повір’ям, що ці квіти, висаджені навколо будинку, захищають оселю від злих духів та вселяють надію на світле майбутнє.
Підсніжники відомі ще з І тисячоліття. Нині налічують 20 видів цих ніжних красенів. Найпопулярніший — підсніжник білосніжний, проте є ще і візантійський, грецький, кавказький. Всі вони різні за кольором і ароматом, однак обожнювані багатьма шанувальниками квітучої краси.
Підсніжник — герой численних казок та легенд. Одну з них я з задоволенням Тобі розповім.
Якось богиня Флора дарувала квітам костюми для карнавалу. Підсніжнику дісталося біле вбрання. Сніг теж хотів на карнавал, хоча костюм йому ніхто, звичайно ж, не дав. Тоді він став прохати квітів про допомогу, та всі вони злякалися холоду і відмовили йому. Тільки один підсніжник не роздумуючи вкрив сніжок своїм білосніжним плащем. Вони разом кружляли у танці і так здружилися, що нерозлучні і досі.
Друже, Ти напевне знаєш, що нині підсніжники занесені до Червоної Книги України як зникаючий вид. Тому не зривай ці тендітні весняні квіти, щоб і через тисячу років Твої ровесники теж могли помилувалися красою цього дивовижного витвору природи…
День підсніжника
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі: