А чи знаєш Ти, хто такий педагог?

А чи знаєш Ти, хто такий педагог?

Щороку в першу неділю жовтня ми відзначаємо День вчителя. Це свято — найкращий час висловити свою вдячність людям, які допомагають нам здобувати знання.

17 т. 0

Якщо слово «вчитель» звучить тепло і дружньо, то «педагог» — урочисто і строго. Коли когось називають педагогом, одразу розумієш, що ця людина — справжній професіонал. А чи знаєш Ти, що спочатку значення слова «педагог» було зовсім іншим?

Із давньогрецької «педагог» перекладається як «той, хто веде дитину». У Греції педагогом називали не вчителя, а раба, який супроводжував свого вихованця до школи, а потім забирав додому. Зазвичай педагогами були ті раби, які виявлялися непридатними для будь-якої іншої роботи.

Втім, незважаючи на те, що педагог не був учителем, інколи він допомагав дитині, яка збирається до школи, опанувати елементарну грамоту. А педагоги-жінки навчали грецькій мові маленьких діток.

Згодом звичай тримати у сім'ї педагога перейшов і до римлян. У часи імперії педагогами називали також досвідчених рабів, які навчали молодих рабів добре виконувати свої обов'язки.

А ось у школі в античних дітей було три вчителі. Граматист навчав читати, писати і рахувати. Кіфарист навчав грі на струнному інструменті — лірі або кіфарі. А педотриб (дослівно — «той, хто тренує дитину») проводив з учнями спортивні заняття.

Однак така освіта була доступна тільки хлопчикам. А ось дівчатка навчалися під наглядом матері. Вони повинні були вміти читати і писати, а ще — опанувати домашню жіночу працю: рукоділля, прядіння, ткацтво. Вони також обов'язково мали гарно співати і танцювати, щоби брати участь у ритуальних святкових дійствах.

Ось такою була освіта у Давній Греції. Як бачиш, вона суттєво відрізняється від сучасної. Проте незмінною залишається величезна роль вчителя у нашому житті.

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

17 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

А чи знаєш Ти, хто такий педагог?

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.