Білінгвізм — не рідкісне явище

Білінгвізм — не рідкісне явище

Рідна мова — та, яку ми чуємо з народження, якої нас навчили батьки, яку ми знаємо і відчуваємо найкраще. Втім, найімовірніше, Ти знаєш людей, які однаково добре розмовляють і українською, і російською мовою, «перемикаючи» їх залежно від співрозмовника. Буває так, що дитина росте у родині, де, наприклад, тато розмовляє українською, а мама чи бабуся — російською. Тож цілком може бути, що 21 лютого для багатьох таких дітей — День не рідної мови, а рідних мов.

11 т. 0

Хтось вважає, що рідна мова може бути тільки одна, хтось має іншу думку. Але безсумнівною є одна річ: багато мешканців планети без проблем розмовляє двома мовами. Таких людей називають білінгвами, а явище двомовності — білінгвізмом (від латинського слова «bilingua», що означає «подвійна мова»). На сьогодні близько 70 % населення Землі є білінгвами або мультилінгвами. Кожні п'ять років кількість людей, що знають дві мови, зростає на 5 %.

Бельгійці живуть у країні, яка має аж три державні мови — фламандську, французьку та німецьку. У Канаді 17 % людей вільно володіє як англійською, так і французькою. Офіційно двомовними є й такі країни, як Фінляндія і Казахстан.

Думаю, Ти не будеш заперечувати, що велика кількість українців — теж білінгви. У 2007 році серед громадян нашої держави було проведене опитування, яка мова для них є рідною. Більше 21 % людей відповіло, що вважають рідними і українську, і російську мови.

Отже, білінгвізм — явище зовсім не рідкісне і дуже нам близьке. Однак із ним пов'язано багато стереотипів: наприклад, у ХХ столітті вважалося, що двомовність шкодить розумовому розвитку. Втім, тепер серед дослідників переважає протилежна думка. Окрім того, багато хто вважає, що білінгвом можна стати тільки в дитинстві. Однак насправді двомовними стають і дорослі — переважно тоді, коли переїздять до іншої країни і змушені вивчати її мову.

Загалом же людей робить білінгвами необхідність — найкраще ми вивчаємо мову тоді, коли життя вимагає нею користуватися.

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

11 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Білінгвізм — не рідкісне явище

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.