Українська мова: мелодійна, багата, розмаїта

Українська мова: мелодійна, багата, розмаїта

21 лютого ми святкуємо Міжнародний день рідної мови. Для більшості громадян України українська мова — не тільки державна, але й рідна. Це та мова, якою вони вчилися розмовляти, яку чули з самого дитинства.

37 т. 0

Мабуть, Тобі вже не раз казали, що українська мова — одна з наймелодійніших у світі. Так, наприклад, філолог і фольклорист Ізмаїл Срезневський у 1834 році писав: «...багато хто впевнений, що ця мова — одна з найбагатших мов слов'янських, що вона не поступається богемській достатком слів і виразів, польській — мальовничістю, сербській — приємністю...».

У радянський період у пресі з'явилася легенда про те, що у 1928 році у Парижі відбувся міжнародний конкурс мов. На ньому визначали, яка ж серед усіх мов світу — наймилозвучніша. Для цього знавці зачитували тексти різними мовами, тож на конкурсі прозвучали і вірші Тараса Шевченка. Переможницями стали чотири мови у такому порядку: французька, італійська, українська та перська (фарсі).

У 1934 році у Парижі начебто знову відбувся конкурс мов. На ньому українська мова підтвердила свою «бронзу», цього разу залишивши позаду французьку і фарсі.

Достеменно перевірити правдивість цієї інформації складно. Проте підтвердженим фактом залишається те, що милозвучність української мови часто порівнювали зі звучанням французької та італійської.

Це — не єдиний цікавий факт про українську мову. Чи знаєш Ти, наприклад, про те, що найчастіше в українській мові вживають літеру «п»? До того ж, саме на цю літеру починається найбільша кількість слів. А ось найрідше використовують літеру «ф» — і трапляється вона зазвичай у словах іноземного походження.

Українська мова — дуже багата і розмаїта. Так, у «Короткому словнику синонімів української мови» розроблено 4279 синонімічних рядів. Найбільше синонімів, як виявляється, має слово «бити» — цілих сорок п'ять!

Пізнавай свою рідну мову — і Ти щоразу дивуватимешся її красі й багатогранності!

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

37 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Українська мова: мелодійна, багата, розмаїта

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.