Найдивовижніші будинки світу

Найдивовижніші будинки світу

Світова архітектура знає немало прекрасних, оригінальних споруд незвичайної форми, які надовго приковують здивовані погляди туристів. Побудувати такий нестандартний будинок означає виділити своє творіння із безлічі інших, таких схожих один на одного.

45 т. 0

Журнал про зарубіжну нерухомість ZagranHouse.ru оприлюднив свою версію найдивовижніших будинків світу. До уваги взяли не лише оригінальний зовнішній вигляд шедеврів, а й глибинний сенс, укладений в них архітекторами-проектувальниками.

Готовий побачити вражаючі цікавинки світової архітектури? Тоді вперед!

«Лісова спіраль» в Дармштадті, Німеччина

Побудував цей будинок в період з 1998 по 2000 рік талановитий австрійський архітектор і художник, відомий своєю революційною, мальовничою архітектурою. Споруда має 105 квартир, що ніби обертаються навколо двору по спіралі.

Дім-кактус у Роттердамі, Голландія

Дом-кактус

Людина ХХІ століття, випробувавши на собі всі принади і недоліки великого міста, прагне максимально наблизитись до природи. Ось чому «зелені технології» зараз модні як ніколи.

Білосніжний 19-поверховий дім-кактус будується в Роттердамі. Такий колір архітектори обрали для меншого нагрівання будівлі за жаркої погоди. Дім-кактус складається із пластин-пелюсток, кожна з яких неодмінно закінчується озелененим балконом або лоджією. Нерегулярне чергування «пелюсток» дозволяє сонячному світлу максимально проникати в дім і освітлювати «райські садочки» під різними кутами. А широкий простір 98-ми квартир дозволяє щасливим мешканцям займатися садівництвом, не виходячи з дому!

Вальсуючий будинок у Празі

Вальсующий дом в Праге

Інакше як шедевром архітектури ХХ століття його не назвеш. Хоч і ніяк не вписується ця будівля у картину історичного району Праги. «Стакан», — саме так називають споруду місцеві жителі. Екскурсоводи найчастіше іменують її «танцюючим будинком». Є іще одна назва — «Джинжер і Фред». Саме так звати славетних американських танцюристів, що надихнули архітекторів на створення фантастичного Вальсуючого будинку.

Різнокольоровий будинок у Вені

Разноцветный дом в Вене

Цей яскравий будинок немов переносить нас у казкову країну. Здається, ніби маленька дитина намалювала його. Жодного однакового вікна, нерівні стіни, фасад, розграфлений асиметричними чотирикутниками, підлога нагадує лісові стежки. Повсюди — зелена рослинність.

Цей дім — творіння великого австрійського архітектора Фрідріха Хундертвассера — один з найдорожчих у Вені.

Будинок-саксофон у Каліфорнії

Дом-саксофон

Цей незвичайний будинок у Каліфорнії є ще одним прикладом музичного напрямку в архітектурі. Здається, ще трішки — і все у ньому заграє, затанцює під чарівні звуки саксофону.

Будинок-корзина в США

Дом-корзина

Думаєш, це витвір комп’ютерної графіки? А от і ні. Цей будинок, мабуть, — найдивовижніша адміністративна споруда, яку Ти міг собі уявити. Будівля штаб-квартири компанії Longaberger, що займається виготовленням корзин і інших плетених виробів, точно копіює форми реального виробу — плетеної корзини.

Будівництво цього неймовірного шедевру тривало 2 роки і коштувало 30 мільйонів доларів. Будинок займає площу180 тисяч метрів квадратних.

Будинок-черевик, Пенсильванія

Дом-ботинок

Ні, це не величезний черевик для людини-гігінта! Це грандіозний будинок Махлона Н. Хейнса — власника післявоєнної взуттєвої імперії. Цей «взуттєвий король» задумав таку конструкцію будівлі, аби відзначити власні успіхи у бізнесі.

Будинок вільних духом (Британська Колумбія, Канада)

Дом вольных духом

Цей дім — справжня мрія для любителів екстріму. Його дерев’яні сфери можна підвісити на дерево, міст чи будь-яку іншу тверду поверхню. Канати надійно утримують будинок від коливання. Хоча за бажанням можна прибрати нижній якір і насолоджуватися вільним «плаванням» у повітрі. А щоб зайти до такої будівлі, потрібно піднятися вгору спіральними східцями.

Будинок-унітаз у Південній Кореї

Дом-унитаз

Будинок-унітаз площею 419 метрів квадратних — двоповерховий куточок, «де людина може вирішити свої проблеми» (як гласить у перекладі з корейського сама назва дому — Haewoojae).

Будинок-музей Сальвадора Далі в Іспанії

Дом-музей Сальвадора Дали

Найбільша у світі сюрреалістична споруда — театр-музей Сальвадора Далі — розташована в іспанському місті Фігейрос. Саме тут народився і жив славетний художник, видатний майстер сюрреалізму. Будинок-музей вміщує найбільшу колекцію його робіт.

Будинок-слон у Таїланді

Дом-слон

Як виділити офісну будівлю з поміж сотні інших? Звичайно ж, збудувати її у формі слона! Мабуть, саме таку відповідь дав би архітектор з Таїланду, автор цього витвору мистецтва. Височенні вежі, вікно у формі ока і балкон, схожий на бивень слона, не дадуть архітектурному шедевру загубитися серед інших будівель Бангкока.

Будинок-книга, Канзас (США)

Дом-книга

Книги прикрашають цей витвір мистецтва не лише зовні, а й всередині. Бо це — Центральна бібліотека Канзасу. Ідея такого оформлення

будівлі втілена була для того, щоб збільшити інтерес людей до відвідування бібліотеки. А підбирати книги, пов’язані з Канзас-Сіті, допомагали місцеві жителі.

Будинок-бібліотека у Білорусії

Дом-библиотека

Національна бібліотека Республіки Білорусь — одна з найбільших у світі! Щодня із заходом сонця і аж до півночі ця суперновітня будівля палає тисячами різнобарвних вогників. При чому кольори і зображення на ній змінюються щосекунди! Висота бібліотеки — 72,6 метрів (20 поверхів), а маса становить 115000 тонн.

Будинок-банкнота в Литві

Дом-банкнота

4500 — стільки пластин різноманітного за формою і розмірами скла з Голландії використали для фасаду Office Center 1000 в Каунасі, Литва. Зображення на споруді повторює малюнок купюри вартістю 1000 літ зразка 1926 року.

Приміщення у будинку-банкноті орендують два великі литовські банки. Такий оригінальний фасад будівлі є своєрідною рекламою їх діяльності.

Будинок Сутягіна в Росії

Дом Сутягина

Дім Сутягіна в Архангельську збудований за старовинними технологіями — без жодного цвяха. Його вважають найвищою дерев’яною спорудою в світі! Будинок налічує 13 поверхів. З вікна останнього, тринадцятого, Ти міг би побачити Біле море!

Але цей архітектурний шедевр так і залишився недобудованим… Колишнього злочинця, Сутягіна, заарештували. А коли він вийшов на волю, то коштів завершити будівництво не мав. Тож зараз будівлю нещадно руйнують мінливі погодні умови, а сам власник змушений проживати на першому поверсі моторошного обійстя.

«Заморожений» будинок в Роттердамі

Замороженный дом

— Невже ми потрапили до країни льодових споруд? — здивовано запитаєш Ти.

Зовсім ні, ця архітектурна знахідка розташована в голландському місті Роттердамі. Раніше вона була звичайним житловим будинком і мала бути знесена. Але на прохання адміністрації та місцевих жителів архітектори дали споруді «нове життя». Зараз увесь будинок пофарбований у блакитний колір і «заморожений». Теперішня його місія — прикрашати вулиці міста.

Мобільний дім шейха Хамада в ОАЕ

Мобильный дом

«Якщо у вас є гроші і фантазія, ви можете зробити зі свого дому справжній шедевр», — каже арабський шейх Хамад, власник мобільного будинку для подорожей у пустелі.

Споруда на колесах має форму земної кулі, вміщує 4 поверхи з 4-ма спальнями та 6-ма ванними кімнатами. Оце так розкіш!

До речі, в 1993 році ця дивовижна будівля потрапила до книги рекордів Гіннеса.

Будинок-рояль зі скрипкою, Китай

Дом-рояль со скрипкой

Величезний будинок-рояль із чорного скла розташований у місті Хуайнань, що в Китаї. Аби потрапити всередину, Тобі всього лиш потрібно зайти до гігантської «прозорої» скрипки і піднятися вгору на ескалаторі. Ця «музична» споруда вміщує виставковий комплекс, в якому демонструються плани вулиць і районів міста.

Кривий будинок в Сопоті, Польща

Кривой дом

Цей будинок просто вражає своїми чудернацькими формами! Він немов розпливається у повітрі! А хто ж його щасливі мешканці? Це відомий польський ілюстратор дитячої книги Ян Марсин і талановитий шведський художник Пер Дахлберг. Будівництво дому тривало майже рік і вже вкінці 2003-го Кривий будинок ловив здивовані погляди туристів і місцевих жителів.

Перевернутий будинок у Польщі

Перевернутый дом

У селі Шимбарк, що у Польщі, є незвичайний будинок, де все навпаки! Збудували його місцеві майстри всього за114 днів, хоч і незвичною здалась їм пропозиція творця оригінальної споруди — Даніеля Чап’євськи.

Здається, що будиночок от-от і впаде! Але насправді будівля стійка і пристосована для проживання. Тепер споруда —найпопулярніший польський атракціон!

Цей дім уособлює кінець комуністичної ери і теперішній час, в якому живе населення Польщі — пояснює свій задум архітектор Даніель Чап’євськи.

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

45 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Найдивовижніші будинки світу

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.