Незвичайні гриби: казкове видовище

Незвичайні гриби: казкове видовище

В світі налічують від 1,5 до 5 мільйонів видів грибів. Але які ж з них найкрасивіші? Давай розберемося в цьому разом!

41 т. 0

Хрящ-молочник блакитний

Цей таємничий гриб синього кольору росте у хвойних і листяних лісах Північної та Центральної Америки, а також Східної Азії. Гриб їстівний, тож його запросто можна придбати на сільських ринках Мексики, Гватемали та Китаю.

Хрящ-молочник блакитний

Якщо Ти ненароком зламаєш його, з гриба виділятиметься блакитне молочко. Діаметр шапки хрящ-молочника блакитного досягає 5-15 см, а ніжка — 2-8 см заввишки.

Панеллюс

Panellus stipticus полюбляє рости на колодах, пеньках та стовбурах листяних дерев. Побачити його можна в лісах Азії, Північної Америки, Європи та Австралії.

Панеллюс

Цезарський гриб

Цього красунчика з оранжевою шапочкою дуже полюбляли древні римляни, які називали його Болетус. Цезарський гриб росте у південній Європі та Північній Америці. Нині це дуже цінний їстівний гриб.

Цезарський гриб

Tremella mesenterica

Цей оранжевий желатиновий гриб з’являється під час дощу, а через кілька днів засихає та перетворюється на тоненьку зморщену плівку, щоб знову «ожити» за мокрої погоди. Їстівний, але не має смаку. Росте у тропічних лісах на опалому гіллі чи старих, зламаних деревах.

Дрожалка оранжевая

Родотус

Рідкісний гриб, занесений до Червоної книги. Зазвичай «оселяється» на гнилих деревах, пнях, чи колодах. Збирають його в деяких регіонах Північної Америки, Африки, Європи та Азії. Дозрілі гриби мають яскраво-рожевий колір.

Родотус

Клаварія блідо-бура

Фіолетовий гриб? Так-так, буває і такий. Виростає клаварія до 10 см заввишки і до 7 см завширшки. Зазвичай росте на землі.

Клаварія блідо-бура

Зірковик мішкоподібний

Бувалі грибники вважають цей гриб неїстівним за його гіркий присмак. Росте зірковик на гниючих деревах у Північній Америці і Європі. За незвичайний форму тіла гриба бразильці прозвали його «зіркою землі».

Зірковик мішкоподібний

Морський анемон

Морський анемон можна впізнати навіть не за яскравим виглядом, а за дуже неприємним запахом, що неабияк приваблює мух. Цей незвичайний гриб у формі морської зірки з білою ніжкою росте у траві та в садах на лісовій підстилці.

Морський анемон

Кораловий гриб

Таку цікаву назву цьому грибу дали неспроста. Дуже вже він схожий на справжні корали. Зазвичай коралові гриби мають жовтий, оранжевий або й червоний колір та ростуть у старих лісах.

Кораловий гриб

Міцени

Ці дивовижні гриби блакитного кольору можна зустріти в Австралії, Новій Каледонії, Чилі та Новій Зеландії. Розмір шляпки Mycena interrupta — всього 0,6-2 см. Лишень з’являючись на світ, ці гриби мають кулясту форму, а вже під час дозрівання їх шапочки вирівнюються, і з-під них видно тоненькі білі ніжки.

Міцени

Ксанторія елегентна

Цей лишайник часто виростає на каменях поряд з пташиними гніздами та нірками гризунів. Ксанторія елегантна стала одним з перших лишайників, які використовували для визначення віку скель. Протягом перших 100 років життя росте зі швидкістю 0,5 мм на рік, згодом її ріст уповільнюється.

Ксанторія елегантна

Сморчок конічний

Цей незвичайний їстівний гриб з шапочкою, що нагадує бджолині соти, дуже цінують у французькій кухні. Завдяки своєму приємному смаку та аромату сморчок конічний став напрочуд популярним серед грибників та гурманів.

Сморчок конічний

Мухомор червоний

Червона шапочка в крапочку. Хто ж не знає яскравого красунчика-мухомора? Цей симпатичний гриб росте в північній півкулі та деяких країнах південної. Мухомор прийнято вважати неїстівним ядовитим грибом. Проте в деяких частинах Європи, Азії та Північної Америки мухомори відварюють та з задоволенням їдять на обід.

Мухомор червоний

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

41 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Незвичайні гриби: казкове видовище

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.