Баобаб "Чайник"

Баобаб "Чайник"

Баобаб "Чайник" — найвідоміше дерево на всьому Мадагаскарі. А все через те, що його стовбур та гілля дуже нагадують величезний чайник!

21 т. 0

Кажуть, цьому баобабу вже 1200 років. Підраховано навіть об’єм рідини, який може вміститися в дереві — близько 117 тисяч літрів.

Баобаб-чайник

Цікаво, що шість із восьми видів баобабів ростуть лише на острові Мадагаскар, один зустрічається в Австралії, ще один можна побачити в Африці.

А чому в баобаба такий товстий стовбур? Все дуже просто. Він потрібен дереву для зберігання вологи під час засухи. Корні також накопичують воду. Розстилаючись на десятки метрів, вони немов губка вбирають вологу з навколишнього ґрунту.

Баобаб-чайник

Як тільки листя з дерева опадає, баобаб зацвітає ніжними біло-рожевими бутонами.

Деревина баобабів м’яка та добре насичена водою, а це якраз «на руку» слонам. Вони легко ламають стовбур та з’їдають його середину, таким чином досхочу напиваючись вмістом.

Баобаб-чайник

Жага до життя у баобабів неперевершена. Повалені слонами, прилаштовані під оселю, вони все-одно намагаються пустити корені та рости далі. Проте час, звичайно, робить своє, і пошкоджений баобаб осідає, стаючи купою волокна.

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

21 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Баобаб "Чайник"

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.