Найгарячіші місця у світі

Найгарячіші місця у світі

Якщо Ти любиш подорожувати, тоді «мандрівка» найгарячішими місцями планети стане для Тебе незабутнім яскравим враженням. Приєднуйся — буде дуже гаряче! :)

38 т. 0

Земля — планета контрастів. Тут поєднані різні стихії, співіснують різні народи… Тут багато різного, суперечливого, але саме у цьому і є її унікальна гармонія. Якщо на станції «Восток», що знаходиться на материковій частині Антарктиди, температура -55°С, то десь в іншому місці неодмінно повинно бути +55°С… У цьому закон природи…

Місто: Даллол
Материк: Африка
Країна: Ефіопія
Сьогодні це місто-привид, а ще у 60-х роках минулого століття воно було центром гірськорудної промисловості. Місто знаходиться в активному вулканічному регіоні. На його території виявлено багато гідротермальних джерел. До списку найжаркіших міст планети Даллол потрапив завдяки тому, що з 1960 по 1966 рр. була зафіксована рекордна середня річна температура — 34,4°С.

Найспекотніші місця планети, фото - Ефіопія

Регіон: Ель-Азізія
Материк: Африка
Країна: Лівія

Найспекотніші місця планети, фото - Лівія

До 2012 року це місце — з рекордною температурою 58°С — вважалося найжаркішим у світі. Але нещодавно Всесвітня метеорологічна організація спростувала ці дані. Та попри це друга позиція у нашому рейтингу належить Ель-Азізії поправу, адже середня річна температура тут сягає 48,9°С.

Найспекотніші місця планети, фото - Ель-Азізія

Місто: Кебілі
Материк: Африка
Країна: Туніс

Найспекотніші місця планети, фото - Кебілі

Найспекотніші місця планети, фото - Туніс

Уявіть оазис у пустелі, яскравий і надзвичайно колоритний. Місце посеред дикої пустелі, де буяє життя. Так виглядає місто Кебілі, де, надиво, зафіксована рекордна навіть для Африки температура — 55°С.

Найспекотніші місця планети, фото - Африка

Пустеля: Руб-ель-Халі
Материк: Євразія
Півострів: Аравійський

Найспекотніші місця планети, фото - Руб-ель-Халі

Одна із найбільших піщаних пустель у світі — третя частина Аравійського півострова. Вона займає територію чотирьох держав: Об’єднані Арабські Емірати, Саудівська Аравія, Оман, Ємен. Планувати екскурсію до цієї пустелі не рекомендую — вона надзвичайно жарка (часто температура сягає 56°С), клімат сухий, а рівень опадів за рік менше 3 см. Як бачиш, дощик тут дуже рідкий гість. :)
Міжгірна впадина: Долина Смерті
Країна: США (Каліфорнія)
Материк: Північна Америка

Найспекотніші місця планети, фото - Каліфорнія

Крім того, що це найжаркіше і найсухіше місце у Північній Америці (максимально висока температура зафіксована вченими — 56,7°С), Долина Смерті — місце, сповнене таємниць і загадок… Стверджують, що каміння тут якимось чином рухається, залишаючи після себе сліди. Але ще нікому ніколи не вдавалося спостерігати процес їх пересування.
Попри суворі кліматичні умови тут мешкає досить багато тварин: лисиці, рисі, товстороги та різні гризуни. А якщо до Долини навідується дощ, то після нього вся впадина буяє пишним цвітінням яскравих квітів.

Найспекотніші місця планети, фото - Долина Смерті, США

Пустеля: Бедлендс
Країна/Материк: Австралія

Найспекотніші місця планети, фото - пустеля Бедлендс

Мабуть, Тобі відомо, що саме Австралія є найсухішим континентом на Землі. Більшу її площу займають пустелі. Найвищий температурний показник був зафіксований тут у 2003 році — 69,3°С.
Релігійний кібуц (комуна): Тірат-Цві
Країна: Ізраїль
Материк: Євразія

Найспекотніші місця планети, фото - Тірат-Цві

У 1942 році у Тірат-Цві була зафіксована рекордна температура (навіть для Азії) — 53,9°С. Кібуц знаходиться у долині Бейт-Шеан, біля річки Йордан. Але навіть таке розміщення не може завадити висушуванню місцевості влітку. Аби врятуватися від спеки місцевому населенню доводиться облаштовувати біля будинків тенти, які забезпечують тінь. А єдиним джерелом води у такі періоди є ставки, що живляться підземними водами.

Найспекотніші місця планети, фото - Ізраїль

Місто: Тімбукту
Країна: Малі
Материк: Африка

Найспекотніші місця планети, фото - Тімбукту

Не так давно місто Тімбукту було центром ісламу та науки у всій Африці. Та, на жаль, подальшому розвитку населеного пункту заважає географічне розміщення (на перетині торгових шляхів у пустелі Сахара) та кліматичні умови (температура повітря часом піднімається до 55°С). Сахара немов пожирає його — на вулицях міста періодично виростають цілі дюни, а будинки зникають під покровом піску.

Найспекотніші місця планети, фото - Малі

Гори: Вогняні
Країна: Китай
Материк: Євразія

Найспекотніші місця планети, фото - Вогняні Гори

Вогняні гори є частиною гірської системи Тянь-Шань. Рельєфний покрив гір переважно складається з червоного пісковика, що призвело до формування ландшафту, який нагадує полум’я. Максимально висока температура, що була зафіксована у Вогняних горах, — 66,8°С.

Найспекотніші місця планети, фото - Китай

Пустеля: Даште-Лут
Країна: Іран
Материк: Євразія

Найспекотніші місця планети, фото - Даште-Лут

От і дісталися ми до найжаркішої точки нашої планети — у 2005 році тут була зафіксована температура 70,7°С. Крім того, що це найжаркіше місце у світі, пустеля Даште-Лут також відома неймовірно красивими дюнами, висота яких до 500 м.

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

38 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Найгарячіші місця у світі

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.