Звірі на рингу
Звичайно, в прямому сенсі на рингу звірів можна побачити тільки в цирку. Завзятими боксерами найчастіше виступають ведмеді. Ну, а як в житті, або, як кажуть вчені, в природному середовищі проживання: в лісі, пустелі?
Чи б'ються слони зі слонами, олені з оленями, леви з левами і так далі? Так, б'ються: за територію, за самок, за верховенство. Але якщо б вони билися, пускаючи в хід все озброєння: гострі роги та ікла, дзьоби та шпори, потужні щелепи, сильні лапи і хльосткі хвости, то давно винищили б один одного. Тому між собою тварини б'ються ... за правилами. Так-так, їх битви більше нагадують спортивну боротьбу.
Часто боротьба починається з пильних поглядів або загрозливих поз. Буває, що вже на цьому етапі суперник, слабший духом, відступає. Можливо, вам траплялося спостерігати, як два коти довго-довго дивляться один на одного, зберігаючи нерухомість. Потім шиплять, притискають вуха і напружують спини. А коли у роззяв, які зібралися подивитися на бійку вже кінчається терпіння, коти раптом мирно розходяться, залишивши публіку з носом.
Але у забіякуватих котів мирний результат суперечки буває зрідка. А ось у горил - завжди. Вони – найбільш миролюбні звірі на світі. І найбільш артистичні. Намагаючись залякати суперника, вони розігрують цілу виставу. Величезні, чорні, волохаті "актори" виблискують очима, скалять жахливі зуби, тупають ногами, рвуть на шматки листя, ламають гілки і б'ють себе в груди. Якщо "припадок люті" все ж таки не відлякав суперника, горила кидається на нього. І... проноситься мимо, зробивши вигляд що просто так, у справах пробігала. Або зупиняється, не добігши до об'єкта "нападу" і повертає назад, втративши до нього всякий інтерес.
В африканських бородавочників, рудих кошлатих свиней з рилом, покритим шишками, величезні зігнуті верхні ікла схожі на шаблі. Бородавочники пускають ікла в хід, якщо на них нападають леви або інші хижаки. А взагалі використовують цю грізну зброю для видобутку корму - розривають нею землю у пошуках коріння. У шлюбний період у них трапляються гучні бої за самок. Вони розбігаються і несуться один на одного, немов руді танки, намагаючись штовхнути противника в бік і повалити на землю. Але ніколи при цьому не пускають у хід свою "холодну зброю"!
Суворо дотримуються ритуальних правил боротьби антилопи. Колись вони билися шиями і кусалися. А зараз це відбувається більш цивілізовано - фехтують. Вони стають голова до голови і завдають ударів рогами. Або роблять силову боротьбу: впираються один в одного серединою рогів або лобами і намагаються відштовхнути або повалити противника. При цьому вони часто стають на коліна. Напевно, щоб не було спокуси розбігтися і штрикнути один одного гострими ріжками.
Тварини-гіганти зазвичай штовхаються, з'ясовуючи, хто сильніший. Слони при цьому зчіплюються бивнями, а лосі рогами. Жирафи буцаються або граціозно і неквапливо фехтують шиями.
А ось дрібні тварини, що не володіють небезпечною зброєю, б'ються набагато агресивніше. Березневі зайці, вихваляючись перед зайчихою, стають на задні лапи і б'ються "руками і ногами", немов кікбоксери. Півні високо підстрибують і намагаються зачепити противника гострими шпорами, так що пір'я на всі боки летить.
Доброзичливі малинівки лютують взимку, коли мало корму. Вони селяться поодинці і люто захищають свою територію. Порушникові кордону пташки спочатку погрожують - задирають дзьоб і випинають червону грудку: "Стій! Червоне світло!" А якщо це не діє, кидаються на нього, орудуючи дзьобом і кігтями.
Але зліше від усіх б'ються крихітні сіамські рибки. Недарма любителі вивели з них спеціальні бійцівські породи. Ці малятка під час нересту захищають своє гніздо. У великих водоймах, де багато місця, самці обмежуються загрозливими позами або кількома ударами. А в тісних акваріумах бійка може тривати годинами і закінчується загибеллю однієї або обох рибок.
Звірі на рингу
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі: