Діамантова столиця Росії

Діамантове диво Росії

Друже, а Ти готовий здійснити мандрівку, щоб побачити восьме диво світу? Якщо так, гайда зі мною до місця, де добувають п’яту частину всіх діамантів світу! Це маленьке містечко у холодній Якутії, що в Росії, має назву Мирний. Там знаходиться кар’єр, відкрита шахта з видобутку діамантів.

24 т. 0

Якутський фольклор має легенду, що розповідає про те, як з’явилося це незвичайне місце.

Кажуть, що Бог пролітав над Якутією та так обморозив собі руку (морози там сягають 70 градусів нижче нуля), що випустив мішок із дорогоцінним камінням. Таким чином, діаманти розсипалися горами і лісами..

Алмазний кар'єр, Мирний (Якутія) - фото 1

Видобуток діамантів розпочався в роки «холодної війни». В той час радянський Союз вирішував проблему з сировиною для оборонної промисловості. Гроші для її закупки могли отримати від продажу дорогоцінного каміння, якого на Уралі виявилося не достатньо. Тоді вчені придивилися до якутської землі.

Алмазний кар'єр, Мирний (Якутія) - фото 2

13 липня 1955 року відкрився кар’єр. Геологи Амаканської експедиції на заході Якутії виявили кімберліти – породи, що містять діаманти. Тоді у відомій російській радіопрограмі передали закодоване повідомлення: «Закурили люльку миру. Тютюн відмінний». Це означало, що сподівання виправдалися – діаманти є.

Алмазний кар'єр, Мирний (Якутія) - фото 3

Відтоді кімберлітова трубка отримала просту назву «Мир». Біля кар’єру виникло містечко Мирний, відоме як діамантова столиця Росії.

Алмазний кар'єр, Мирний (Якутія) - фото 4\

До нашого часу кар’єр тричі реконструювали. До 2001 року діаманти видобували відкритим способом. Однак геологічна розвідка показала, що вони залягають на глибині понад 1 кілометр. Тому зараз будують підземну шахту, а видобуток діамантів поки що призупинили.

Алмазний кар'єр, Мирний (Якутія) - фото 5

Наостанок розкажу Тобі кілька цікавих фактів про надзвичайної краси діамантову місцевість. 23 грудня 1980 року у кар’єрі «Мир» добули найбільший у Росії діамант342,5 карата (більше 68 грамів). Сам кар’єр є одним із найглибших у світі. Його глибина сягає 515 метрів, діаметр — 1200 метрів, довжина спіралеподібної дороги —8 кілометрів.

Алмазний кар'єр, Мирний (Якутія) - фото 6

Алмазний кар'єр, Мирний (Якутія) - фото 7

Алмазний кар'єр, Мирний (Якутія) - фото 8

Алмазний кар'єр, Мирний (Якутія) - фото 9

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

24 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Діамантова столиця Росії

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.