Хижі на деревах

Хижі на деревах

Життя під небесами… Ну, хіба ж не романтика, скажеш Ти. У таких незвичайних будиночках живуть племена Комбаі та Короваі на острові Нова Гвінея.

14 т. 0

Здається, хижа от-от розпадеться від найменшого подиху вітру, проте жителі Нової Гвінеї на таку висоту щовечорапіднімають не лише всю сім’ю та дрібних домашніх улюбленців, але й велику рогату худобу.

Хижі на деревах

Короваі та Комбаї будують свої житла на висоті десятки метрів. Племена свято вірять у те, що так вони рятують себе відзлого чаклунства. Та є ще одна істотна перевага життя на висоті — під час злив будинку не загрожує підтоплення.

Хижі на деревах

Кількість населення Короваів до сьогодні залишається не вивченою. Вчені вважають, що їх на острові близько 2-3 тисяч. Вони ведуть кочовий спосіб життя та, як і Комбаі, живуть у важкодоступних нетрях джунглів.

Хижі на деревах

Племена будують хижі на висоті 10-20 м — найвище від усіх інших племен острова. Але можна знайти житла, побудовані на висоті 50 м над землею. Можливо, саме тому Короваі та Комбаі є найвідомішими племенами Нової Гвінеї, яких не торкнулася цивілізація.

Хижі на деревах

Переваги житла під небесами над життям у печерах, яких тут, до речі, чимало, очевидні. На таку висоту не зможе дістатися жоден хижак, а ще в домі завжди сухо, тепло і світло. У печерах же хижаки, надмірна кількість вологи та різноманітні комахи аж ніяк не сприяють тому, аби народжувати та виховувати там дітей. Отож, за винятком важкого підйому своєрідними сходинками, хижі на деревах — практично ідеальне житло.

Хижі на деревах

Короваів ще називають «людьми, що живуть на деревах». Вони переважно займаються мисливством та збиральництвом. Релігія їх і досі не вивчена, хоч були успішні спроби навернути їх до християнства.

Хижі на деревах

Племена Комбаів та Короваів відкрили лише у 1970-му, але і досі є групи, що не мали контакту з європейцями.

Хижі на деревах

Хижі на деревах

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

14 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Хижі на деревах

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.