Знаменитий «Hollywood»

Знаменитий «Hollywood»

13 липня 1923 року американці вперше змогли помилуватися знаменитим написом на горі Маунт-Лі «Hollywood».

11 т. 0

Не всі знають, що спочатку це було слово «Hollywoodland», яке слугувало всього лиш рекламою нового житлового району і ніяк не пов’язувалося з кіноіндустрією. Уночі напис освітлювався сотнями яскравих лампочок, вдень білі літери видно було із сорокакілометрової відстані.

21 тисяча доларів знадобилася видавцю «Лос-Анджелес таймс» Гаррі Чандлеру,замовнику реклами, аби втілити задум у життя.

Через 26 років, 1949-го, напис скоротили, залишивши лише першу частину слова — Hollywood. Лосанджелесці вже не уявляли свого життя без цього величезного напису, він став своєрідним символом розваг та веселощів міста.

Дуже скоро, в 1973-му, «Hollywood» став національним історичним пам’ятником, хоч мав простояти всього лише півтора року від дати створення — такими були умови замовника. Проте всі турботи про знаменитий напис взяла на себе Торгова палата Голівуду.

Згодом літери почали руйнуватися, і в 1978-му були демонтовані.

Теперішній напис, який Ти так часто бачиш на екрані свого телевізору, складається з літер 15-метрової висоти і 12-метрової довжини. Виготовлення кожної літери коштувало 27, 5 тисяч доларів. Нині напис слугує розвагою для туристів, а ремонт і реставрація «Голівуду» відбувається завдяки пожертвам небайдужих людей.

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

11 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Знаменитий «Hollywood»

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.