Різдво в інших країнах

Різдво в інших країнах

У розділі «Свято кожного дня» я вже розказував про різноманітні українські різдвяні традиції, а також про особливості святкування католицького Різдва.

15 т. 0

Тому цього разу вирішив, запросити Тебе у подорож до далеких країн, де святкуютьправославне Різдво.

У Вірменіїї Різдво святкують 6 січня, у цей же день відзначають й Хрещення Христове. Підготовка до свят починається у переддень 5 січня: віруючі запалюють у церкві свічки й несуть їх додому для освячення будинку. Вранці, 6 числа, у церквах триває служба — різдвяна літургія, а потім відзначають свято Хрещення, освячуючи воду.

До столу традиційно у ці дні подають рисовий плов з родзинками, рибу та червоне вино.

У Грузії, за традицією, на Різдво здійснюється хресний хід «Аліло». Головними дійовими особами святкової ходи є «благовісники», або ті, що несуть благу вістку. Вони одягнені у білий одяг й сповіщають усіх перехожих про народження Спасителя.

У Сербії та Чорногоріїї переддень Різдва зветься «Баднидан». Серед релігійних свят він займає почесне друге місце післяВеликодня, проте серед родинних свят Різдво — на першому місці. Саме ж Різдво у цій країні називають Божич. У цей день ще до сходу сонця голова родини та його старший син пострілом із рушниці перед будинком сповіщають про свій похід до лісу по «бадняк».

Бадняк — поліно зрубаного молодого дуба, яке обов'язково повинна мати кожна сербська родина. Це поліно має бути такого розміру, аби голова родини міг самотужки принести його з лісу на своїх плечах. За традицією саме це поліно повинно горіти у родинному вогнищі впродовж усіх трьох днів свята.

Отака різдвяна подорож в нас вийшла. Сподіваюся, що тобі сподобалось.

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

15 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Різдво в інших країнах

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.