Історія Міжнародного жіночого дня

Історія Міжнародного жіночого дня

Що приносить нам весна? Тепло, гарний настрій, перші квіти і ... багато-багато свят!))

19 т. 1

І одним із найулюбленіших свят не лише українців, а й багатьох інших народів є 8 Березня. А що ми знаємо про історію цього свята? Хто і коли почав його відзначати? А, головне, чому?)

свято 8 Березня

Пропоную перегорнути кілька сотень сторінок світової історії назад. І що ж ми там бачимо?

Перського царя Ксеркса і його дружину Есфір. Цариця приховувала своє єврейське походження, але все-таки ніколи не забувала про свій народ. Саме Есфір, будучи царицею, врятувала єврейський народ від знищення. І сьогодні, вшановуючи її, єврейський народ відзначає свято Пурім, яке досить часто збігається із святкуванням 8 Березня.

дружина перського царя Есфір

Перегорнувши ще кілька сторінок, ми потрапляємо в Давній Рим. І знайомимось там із матронами, вільнонародженими жінками, яким цього дня дарували подарунки. Навіть рабині отримували подарунок — вихідний день!

Наступною важливою датою в історії цього свята є 8 березня 1857 року, що стала символом боротьби жінок за свої права, за рівність жінок та чоловіків. У Нью-Йорку (США) була проведена демонстрація працівниць швейних і взуттєвих фабрик. Жінки відстоювали своє право на 10-годинний робочий день, сухі робочі місця і збільшення заробітної плати.

Клара Цеткін

Вже в 1910 році в березні була проведена схожа акція. Її лідером стала Клара Цеткін. Саме вона і вважається основоположницею свята 8 Березня.

8 Березня

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

19 т. 1

оцінити публікацію

Додатив замітки

Історія Міжнародного жіночого дня

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Sofiyka_kotiyka-avatar

Cофія Горлач

Класс
12-02-2022