Свято всіх китів

Свято всіх китів

Мешканці морів та океанів потребують нашого захисту.

14 т. 0

Сьогодні, 23 липня, на всій планеті відмічають особливий день — Міжнародний день китів та дельфінів. У 1986 році, після 200 років нещадного винищення китів, Міжнародна китобійна комісія нарешті заборонила китовий промисел. На щастя, і донині в усьому світі полювання на китів заборонене.

Кити і дельфіни — унікальні творіння хитромудрої природи. Сьогодні я розповім Тобі дещо цікаве з життя цих ссавців.

От кити, наприклад, мають маленькі очі, що здатні витримувати високий тиск під час занурення на великі глибини. З очей китів виділяються великі і жирні сльози, завдяки яким тварина краще бачить у воді. А ще сльози — надійний захист очей від дії солі.

З усіх видів китів касатка — найшвидша. Лише за одну годину вона може пропливти 56 км.

Синій кит занесений до Міжнародної Червоної книги. Він є найбільшою твариною на планеті! Довжина самки, яка, до речі, завжди більша за самця, іноді сягає 30-ти м, а вага — більше 100 т.
Сині кити можуть жити стільки ж, як і люди, та за ними дуже важко прослідкувати. Найстарішого кита звали Набін. Його вдалося сфотографувати в 1970 році, а потім у 2008.

Одними з найдавніших ссавців вважають сірих китів. Вчені стверджують, що цей вид живе на Землі майже 30 млн років.

А як щодо дельфінів? Давньогрецький міф розповідає, що дельфіни — це колишні морські розбійники, яких зачарував бог Діоніс. Фантасти і мрійники запевняють, що дельфіни — нащадки мешканців Атлантиди, що давно пішла на морське дно. «Дельфіни — наше божество», — кажуть жерці одного африканського племені. За повір’ями індіанців Амазонки, вночі ці прекрасні тварини перетворюються на красунь із довгим волоссям.

Ці ссавці живуть від 40 до 50 років. Найбільш сенсаційним відкриттям стало те, що кожен дельфін від народження має своє ім’я, за яким його розрізняють «друзі». А довів це такий експеримент: на записаний свист-сигнал (дельфіни спілкуються за допомогою звуків і жестів), що, на думку дослідників, означав ім’я дельфіна, відзивалася одна і та ж тварина.

«Дельфіни — наші брати», — говорять народи Далекого Сходу. І вони абсолютно праві. Дельфіни настільки розумні, що їх навіть вчать виявляти міни на морському дні та ворожих розвідників. Проте людство дедалі більше розуміє, що ці милі істоти з чарівною посмішкою мають працювати поряд з нами для мирних цілей. Дельфін став справжнім символом дружби, безмежної доброти і радості.

Друже! Бережи природу! Вона, як ніхто, потребує Твого піклування та захисту.

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

14 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Свято всіх китів

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.