Чемпіон апетиту

Чемпіон апетиту

Якщо серед звірів організувати змагання їдців, хто був би переможцем?

16 т. 0

Може, слон? Адже він – найбільший серед сухопутних тварин. За день дорослий слон своїм довгим хоботом відправляє до роту 100 кілограмів – цілий центнер! – трави, гілок, плодів. Але гігант триметрового зросту і сам важить немало – близько п'яти тонн! Виходить, що денний раціон слона в 50 разів менший від його власної ваги. Ні, в чемпіони слон точно не годиться.

слон

Можливо, вовк? Хижак все-таки. Сірий розбійник. Кажуть же: «вовчий апетит». Та ні, і вовк мало їсть: вхопив яких-небудь чотири кілограми м'яса і ситий. Не бути і сірому чемпіоном.

волк

Тоді, можливо, пощастить смугастому? Голодний тигр за одним разом може з'їсти півцентнера м'яса. Це всього у шість разів менше, ніж він важить сам. Серйозна заявка на рекорд, чи не так? Але і тигру не бачити п'єдесталу пошани.

тигр

Тигровий рекорд запросто б'є звичайний лісовий їжачок. Він не вибагливий і їсть все: комах, черв'яків, равликів... За день (точніше, за ніч, вдень їжак спить) їх набирається чимало – третина власної ваги звірка.

ежик

Маленький їжачок і великий бурий ведмідь показали б на нашому чемпіонаті майже однаковий результат. Ведмідь – любитель попоїсти, особливо восени. У цю пору року клишоногий нагулює жир перед тим, як завалитися на всю зиму в барліг. Кілограмів сорок-п'ятдесят споживає за добу – і м'яса, і ягід, і жолудів, і горіхів. А то й більше. А сам він важить центнер-півтора. У своїх «вагових категоріях» їжак і ведмідь у числі призерів. Але до «золота» їм далеко.

медведь

Хто ж виявиться переможцем чемпіонату? І який це звір: великий, середній або маленький?
Уявіть: найменший. Один з найменших звірів на Землі. Його, вірніше її, і звуть відповідно: крихітна бурозубка. З сімейства землерийок, зріст – чотири сантиметри, вага – два з половиною грами.

бурозубка

бурозубка

Так от: одна така крихітка, за якою вчені спеціально спостерігали, за добу обідала 121 раз і з'їла 10 грамів мурашиних лялечок. Хто думає, що це не так вже й багато, нехай розділить десять на два з половиною. Виходить, добовий раціон бурозубки вчетверо більше її самої. Ось це апетит!

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

16 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Чемпіон апетиту

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.