Оселедцевий король

Оселедцевий король

Ти коли-небудь бачив морське чудовисько, ні? Сьогодні я тебе з ним познайомлю! Страшно? Не бійся! Воно миролюбне і людям не загрожує, адже харчується лише планктоном.

50 т. 1

Оселедцевий король — найдовша з відомих нині кісткових риб океану — занесений до Книги рекордів Гіннеса. Довжина його тіла зазвичай становить п’ять з половиною метрів, але очевидці стверджують, що бачили навіть 17-метрових королів.

Оселедцевий король

Риба-весло, морський змій, король підводного царства,— яких тільки назв не вигадували моряки чудернацькій рибі, випадково побачивши її серед блакитних хвиль.

Є в неї іще одна назва — ремінь-риба. Цей океанічний мешканець і справді нагадує ремінь. Неймовірно, але при довжині3,5 м ширина риби може становити лише 5 см.

Оселедцевий король

Досі вченим мало що відомо з життя оселедцевого короля. Мешкає він на глибині 50-700 м у теплих водах Тихого, Індійського та Атлантичного океанів.

Оселедцевий король

Колись таємнича ремінь-риба породжувала навіть міфи. Морехідці називали її «морським чудовиськом». Людська фантазія малювала істоту з головою коня та величезною вогняною гривою, що розвівалася на вітрі. Риба і справді виглядає досить дивно. У неї великі очі, вертикальний рот, яскраво-червоні плавники утворюють на голові корону, сплюснуте тіло з темними цятками більше нагадує стрічку, аніж живу істоту. Дивина та й годі!

Оселедцевий король

Перші наукові відомості про рибу-весло з’явилися в 1771 році. Як виявилося, харчується вона переважно планктоном, хоч іноді, очевидно, ласує і оселедцями, звідки і дивна назва короля.

Оселедцевий король

Оселедцевий король

Побачити оселедцевого короля на воді нині — велика рідкість. Частіше на берег його, вже неживого, викидає шторм. М'ясо ремінь-риби не до вподоби навіть тваринам, тому ловлять оселедцевого короля швидше ради спортивної цікавості, аніж заради наживи. Ось таке от морське чудовисько!

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

50 т. 1

оцінити публікацію

Додатив замітки

Оселедцевий король

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Kara-avatar

Каріна Павляк

Ого ви це бачили це така велечезна риба
08-12-2015