Оселедцевий король
Ти коли-небудь бачив морське чудовисько, ні? Сьогодні я тебе з ним познайомлю! Страшно? Не бійся! Воно миролюбне і людям не загрожує, адже харчується лише планктоном.
Оселедцевий король — найдовша з відомих нині кісткових риб океану — занесений до Книги рекордів Гіннеса. Довжина його тіла зазвичай становить п’ять з половиною метрів, але очевидці стверджують, що бачили навіть 17-метрових королів.
Риба-весло, морський змій, король підводного царства,— яких тільки назв не вигадували моряки чудернацькій рибі, випадково побачивши її серед блакитних хвиль.
Є в неї іще одна назва — ремінь-риба. Цей океанічний мешканець і справді нагадує ремінь. Неймовірно, але при довжині3,5 м ширина риби може становити лише 5 см.
Досі вченим мало що відомо з життя оселедцевого короля. Мешкає він на глибині 50-700 м у теплих водах Тихого, Індійського та Атлантичного океанів.
Колись таємнича ремінь-риба породжувала навіть міфи. Морехідці називали її «морським чудовиськом». Людська фантазія малювала істоту з головою коня та величезною вогняною гривою, що розвівалася на вітрі. Риба і справді виглядає досить дивно. У неї великі очі, вертикальний рот, яскраво-червоні плавники утворюють на голові корону, сплюснуте тіло з темними цятками більше нагадує стрічку, аніж живу істоту. Дивина та й годі!
Перші наукові відомості про рибу-весло з’явилися в 1771 році. Як виявилося, харчується вона переважно планктоном, хоч іноді, очевидно, ласує і оселедцями, звідки і дивна назва короля.
Побачити оселедцевого короля на воді нині — велика рідкість. Частіше на берег його, вже неживого, викидає шторм. М'ясо ремінь-риби не до вподоби навіть тваринам, тому ловлять оселедцевого короля швидше ради спортивної цікавості, аніж заради наживи. Ось таке от морське чудовисько!
Оселедцевий король
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі:
Каріна Павляк