Блакитнонога красуня олуша
Ні! Ця дивовижна птаха — не інопланетна гостя і не персонаж фантастичного фільму.
Кумедне створіння з небесно-блакитними лапками насправді блакинонога олуша, мешканка тропічних морів уздовж берегів східної частини Тихого океану.
Зустріти цього дивакуватого птаха можна подорожуючи від Каліфорнійської затоки до західного узбережжя Південної та Центральної Америки, а також у Перу та Мексиці. Проте найбільше цих чудернацьких птахів мешкає на Галапагоських островах. Тут, у цьому тихоокеанському раю, гніздяться близько 20 тисяч пар блакитноногих олуш, які охороняються законом.
Цікаво, що назва «олуша», яка англійською звучить «bobby», походить від іспанського «bobo» — клоун, бовдур. Таке незвичайне прізвисько пташці дали за кумедність і незграбність на суші, притаманну морським пернатим. А ще блакитноногі олуші надто довірливі і легко контактують з людьми, що нерідко погано для них обертається.
На перший погляд блакитнонога олуша може здатися далеким родичом наших їжачків. Такий «колючий» вигляд дає птахові його особливе біло-коричневе оперення голови.
Блакитноногі олуші виростають до 85 см у довжину, а розмах крил екзотичних красунчиків досягає півтора метра.
Найяскравішою частиною тіла олуш є, звичайно ж, їх блакитні перетинчасті лапи. Під час шлюбного періоду самка обирає того самця, чиї лапи більш насиченого, аквамаринового кольору — це ознака відмінного здоров’я птаха.
Самець хизується лапками кольору морської хвилі і хвацько танцює, намагаючись завоювати серце прекрасної дами. А ще подає їй гілочку — для майбутнього гнізда.
Коли обраниця приймає залицяння, птахи кланяються одне одному, торкаються дзьобами та починають водити хоровод. Танець закоханих може тривати декілька годин.
Гніздяться ці птахи протягом цілого року на деревах та скелях. Яйця висиджують 45 днів, гріючи майбутніх пташенят не животиком, як інші пернаті, а лапами.
Харчуються олуші дрібною морською рибою: анчоусами, сардинами, макреллю. Полюють на світанку: з висоти 10-30 м зі швидкістю 97 км/год ниряють в океан і там, на глибині до 25 м, плавають у пошуках здобичі.
Спілкуються за допомогою хриплих криків та свисту.
Ось такі вони, загадкові та непередбачувані блакитноногі красуні-олуші.
Блакитнонога красуня олуша
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі: