Поважний слон

Поважний слон

Привіт! В одній з попередніх історій я розповідав Тобі про дивовижні традиції і вірування, пов’язані з величними і мудрими тваринами...

46 т. 28

Сьогодні ж Ти дізнаєшся багато нового і захоплюючого про те, як живуть, що люблять і вміють ці незвичайні та дуже розумні тварини.

Готовий дивуватися вражаючим фактам з життя слонів? Тоді вперед!

Його величнысть слон

Нині на Землі проживають лише три види слонів: африканський саванний, африканський лісовий та індійський. Всі інші вже зникли з лиця Землі.

Слон — найбільший в світі сухопутний ссавець. Маса африканського слона може досягати 7,5 тонн. А висота в плечах — 4 м. Індійські слони на третину легші та досягають у висоту не більше 3 м.

Його величнысть слон

Дорослий слон може з’їсти 200 кілограмів трави, пагонів чагарників та листя за день. Тільки уяви собі, щоб прогодувати одного слона протягом року, потрібна рослинність з площі 5 кв. км!

Його величнысть слон

Всього за один день слон випиває від 100 до 220 л води, тоді коли хобот цього велетня вміщує всього 7,5 літрів рідини.

Його величнысть слон

Живуть слони довго — до 70-80 років.

Хобот для слона важить на багато більше, ніж рука для людини. Цей дивовижний орган дозволяє тварині дихати, їсти, пити та слідкувати за чистотою тіла. Навіть купаються та захищаються слони за допомогою хоботів. Що вже говорити про вираження емоцій!

Ось так слоники вітаються, переплітаючись хоботами.

Його величнысть слон

Живуть слони стадами, головними в яких є найстарші слонихи. Іншими словами, панує матріархат. Стадо піклується про слоненя протягом 10-15 років.

Його величнысть слон

У самок слонів найдовший період виношування малюків — аж 22 місяці! Це майже 2 роки. При народженні дитинча важить близько 60 кг і за день випиває 11 л молока. Перші півроку свого життя малеча не вміє користуватися хоботом та часто перечіплюється через нього.

Його величнысть слон

Слони ніколи не залишають один одного в біді. Якщо хтось з них потрапив у яму чи пастку, інші протягують йому свої хоботи, намагаючись допомогти. Слони нізащо не залишать малюка, який втратив матір.

Його величнысть слон

А чи знаєш Ти, що слони — відмінні плавці? Хоч плавають вони дуже рідко, проте купаються з величезним задоволенням!

Його величнысть слон

Африканські слони, на відміну від індійських, ніколи не лягають, вони навіть сплять стоячи. В могутніх ногах слона розташованірецептори, завдяки яким слон вловлює найменші струси ґрунту. Дуже зручно, тупнувши ногою, передати привіт рідним на віддаленому пасовищі, або попередити їх про небезпеку, еге ж?

Його величнысть слон

За інтелектом, слони належать до десятки найрозумніших тварин світу. Їх мова складається з сотні звуків. Слони емоційні, люблять спілкуватися, мають відмінну пам'ять. Вони ніколи не забудуть людську доброту, але і образи не пробачать…

Його величнысть слон

Теги: Тварини
Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

46 т. 28

оцінити публікацію

Додатив замітки

Поважний слон

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Nata5-avatar

Наташа Мележик

йогурт
01-06-2015
Vitalina-avatar

Вита Белецкая

кефір, творог
01-06-2015
Marisha-avatar

Марина Мельник

морозиво , творог
31-05-2015
Valy-avatar

Валя Титечко

морозиво, йогурт, творог
30-05-2015
inka0706-avatar

Інна Юревич

Йогурт, морозиво
29-05-2015
Показати попередні(23)