Риба-снайпер

Риба-снайпер

Пам'ятаєш, як верещали влітку дівчата, коли хлопчаки стріляли водою з «бризкалки»? Так ось, в Південно-Східній Азії водиться риба, яка стріляє струменем води не гірше – на відстань два-три метри!

15 т. 0

Її називають бризкун, а в Малайзії – «риба-тигр», за темні поперечні смуги на світлому фоні тіла.

Бризкун – далекий родич нашого окуня. Його довжина – всього 15-20 сантиметрів.

рыба-снайпер

Ці рибки плавають невеликими зграйками біля поверхні води, виглядаючи на гілках і листі рослин комах. Бризкун приймає майже вертикальне положення і «вистрілює» цівкою води. Стріляє він з дивовижною точністю, але нерідко й промахується: легкий вітерець, брижі на поверхні води створюють перешкоди для «стрілянини». Тому рибка змушена давати 5-7 «залпів», перш ніж досягне мети. На піднебінні у бризкуна знаходиться вузький жолобок, до якого він притискає язик, потім різко закриває зябра, за рахунок чого створюється тиск, і цівка води летить майже на два метри.

Бризкун прекрасно «знає» закони фізики і при «стрільби» робить поправку на заломлення світла у воді, розраховуючи точність пострілу, як справжній стрілок.

рыба-снайпер

Рибки з самого дитинства вміють видобувати собі в такий спосіб їжу. Однак, щоб досягти досконалості, їм доводиться тренуватися. Спочатку мальок «вистрілює» цівкою води всього на кілька сантиметрів, часто промахується, потім «стрілянина» стає все більш точною і далекою. У деяких риб цівка води іноді летить на цілих 4 метри.

Бризкун «стріляє» зазвичай по усьому, що рухається. Це може бути не тільки комаха, але і вогник.

Бувало, що вода потрапляла в очі людині, яка наглядає за рибами в акваріумі. Риба реагувала на рух зіниць і повік.

У Малайзії для розваги туристів влаштовують спеціальне «шоу»: до плаваючих в басейні риб підносять запалені свічки. При цьому бризкуни з великою точністю гасять вогники цівкою води. Серед риб, так само як у людей, є більш здібні екземпляри. З ними-то і «працюють» спеціальні тренери. Вони терпляче навчають їх стрільбі по цілях, адже за такі вистави глядачі платять чималі гроші.

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

15 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Риба-снайпер

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.