А Ти мене чуєш?

А Ти мене чуєш?

Як гадаєш, що об’єднує велетня-слона та маленького тендітного метелика? Здаєшся? Їх поєднує надзвичайна гострота слуху. І слон, і метелик можуть вловити навіть звуки частотою 1 герц, тоді коли слуховий діапазон людини становить від 20 до 20 000 герц.

32 т. 0

А ти мене чуєш?

Та це лише квіточки. От голуб здатен вловити набагато нижчі звуки — до 0,1 герца. Цікаво, що ж може звучати на такій частоті?..

А ти мене чуєш?

Слуху тварин можна тільки позаздрити. Коти, наприклад, чують у три рази краще, ніж людина. Ще б пак! Адже щоб вполювати мишку, часто доводиться орієнтуватися лише на її тоненький писк. Вуха кішки завжди напоготові. Вони повертаються незалежно одне від одного (аж до 180 градусів), навіть якщо здається, що їх власник міцно спить.

А ти мене чуєш?

Цікаво, що собачий слух поступається слуху котів. Межа верхнього діапазону песиків сягає 40 000 герц — «всього-на-всього» вдвічі більше, ніж у нас.

Проте відмітимо, що коти, собаки та криси не чують Твоїх сучасних сабвуферів. Тож якщо Твій домашній улюбленець спить неподалік увімкненого музичного центру і здригається в такт ударникам, скоріше за все, він лише відчуває здригання повітря, а запальні ритми та звуки голосної музики «пропускає» повз вуха.

А ти мене чуєш?

А от мурахам ніколи не доведеться насолодитись нашою музикою. Вони сприймають звуки високо за межами людських частот — в ультразвуковому діапазоні. Тож всі усні звертання до цих комах марні — мурахам все одно нізащо нас не почути.

А ти мене чуєш?

Неймовірно гострий слух у птахів. Виявляється, свої палкі трелі вони виконують не для нас, і навіть не для власного задоволення. Голосними піснями птахи повідомляють чужинцям про межі своєї території, захищають гніздо, виховують дітей, шукають другу половинку.

А ти мене чуєш?

Більшість комах на Землі живуть в абсолютній тиші. Виняток — сарана, бджоли, цвіркуни, цикади, які самі видають звуки, а також більшість нічних метеликів. Ти не повіриш, де розташовуються їхні вуха! На голові та ногах. Акомарі навіть спеціальні антени на голові мають, щоб слухати, що відбувається навколо.

А ти мене чуєш?

Риби також прекрасні «слухачі». Короп, приміром, здатен почути звук від 5 до 2 000 герц. Як бачиш, слух у риб налаштований більше на низькі звуки і менш чутливий до високих. Тож будь-який необережний крок на березі, удар, шерех, відмінно уловлюється коропом або пліткою. Отже, тепер нам зрозумілі слова досвідчених рибалок: «Не шуми. Всю рибу сполохаєш».

А ти мене чуєш?

Теги: Тварини
Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

32 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

А Ти мене чуєш?

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.