Чудернацькі птахи

Чудернацькі птахи

Десять найдивовижніших птахів планети. А який з них найбільше вразить Тебе?

29 т. 0

Еквадорський зонтичний птах

Рідкісна пташка сімейства котингових родом з Еквадору та західної Колумбії. Цей незвичайний пернатий має величезнийциліндричний відросток, схожий на велику бороду, що безумовно робить його унікальним. Через свої великі розміри пташка, на жаль, часто стає здобиччю браконьєрів.

Еквадорський зонтичний птах

Грифовий папуга

Очікував побачити яскравого красеня? Однак грифового папугу можна назвати справжнім гидким каченям серед інших представників його групи. Птах має чорне з червоним оперення і грізний вигляд, тож склав би непогану компанію пірату. Мешкає птах у лісах Нової Гвінеї. Гордістю пернатого є його масивний дзьоб 46 см завдовжки і масою до 795 г.

Грифовий папуга

Гоацин

У цього птаха кігті не тільки на лапах, але й на кінчиках крил, уявляєш? Молоді птахи використовують ці відростки , щоб видряпатися у безпечне місце та спокійно злетіти в повітря. Як тільки гоацин виростає, кігті на крилах відпадають. Батьківщиною птаха є болота Амазонки та Оріноко.

Гоацин

Шоломодзьобий калао

Ця пташка немов з якогось закордонного бойовика вийшла. Масивний дзьоб, схожа на шолом голова, блискуча шия — аж не віриться, що такі дивовижі водяться на Землі! Вперше шоломодзьобого калао знайшли на Малазійському півострові, Борнео таСуматрі. Тамтешні жителі вважають чудернацького птаха опікуном водного шляху між життям та смертю.

Шоломодзьобий калао

Ісполинські козодої

От що я Тобі скажу: не ходи лісами Південної та Центральної Америки наодинці, особливо вночі. Лишень стемніє серед густих лісових нетрів можна зустріти «злого ельфа» — страхітливого ісполинського козодоя. Величезні лякаючі очі птаха нагадують ґудзики, а гігантський, широко відкритий рот навіює страх.

Ісполинські козодої

Вдень пташка спить на старих пеньках, зламаних вітах. Ти можеш навіть не помітити сплячого «красеня» — настільки добре його сіре пір’я зливається з середовищем. А от вночі козодой спокійнісінько сидить на своєму місці та чекає улюблену здобич — комах.

Фрегат прекрасний

Фрегати — справжні морські розбійники. Сидячи на суші, вони пронизливо кричать на морських птахів, змушуючи останніх кинути свою здобич, адже самостійно сісти на воду не можуть — на лапах у них відсутні перетинки. Цікаво, що фрегат прекрасний може спати в повітрі, пролітаючи над Тихим чи Атлантичним океанами протягом багатьох днів і ночей на висоті 2 400 м.

Фрегат прекрасний

Гордістю фрегатів-самців є великий червоний мішок на горлі, що роздувається під час шлюбного періоду та нагадує м’яч. Розмах крил птаха — 220 см, довжина — 1 м.

Африканський вимпеловий козодой

Домівкою цього дивовижного пернатого є Сахара, а відмінною рисою — два довжелезних пера довжиною до 60 см, що виростають у самців під час шлюбних ігор. Сам птах досягає лише 23-сантиметрової довжини. Тільки-но шлюбний період закінчується, пташка втрачає крила-пера та стає нічим непримітним пернатим.

Африканський вимпеловий козодой

Бородач-ягнятник

Оце так здоровань! Максимальний розмах крил бородача — 304 см, найбільша маса — 8 кг. Зустріти гігантського птаха можнавздовж гірських ланцюгів південної Європи, Африки, Тибету та Індії.

Пташка це доволі непроста. Бородач на 90 % харчується кістковим мозком. Щоб поласувати улюбленим делікатесом, він заганяє овець на край обривів, аби ті впали, розбивши собі голову, або кидає з висоти черепах, ламаючи їм панцир.

Бородач-ягнятник

Існує легенда, що грецький драматург Аешилус загинув, коли великий птах кинув йому на голову черепаху, очевидно, переплутавши чоловіка з каменем. Якщо це справді так, то злочинцем безумовно був бородач.

Грифова цесарка

Ця незвичайна птаха точно потрапила на Землю з іншої планети! Поглянь лишень, яке чудернацьке у неї оперення! Грифова цесарка входить до сімейства цесаркові та є єдиним представником свого роду. Очі дивної птиці схожі на очі рептилії. Батьківщина грифової цесарки — Північно-Східна Африка, тож птах добре пристосований до посушливого клімату.

Грифова цесарка

Рожева колпиця

Мешкає в теплих частинах Південної та Північної Америк і дуже нагадує фламінго. Виростає до 92 см у довжину. Яскраво-рожеве оперення та зелена лисина перетворюють колпицю на фантастичного птаха з якоїсь вигаданої країни.

Рожева колпиця

Улюблені ласощі — ракоподібні, комахи та дрібна риба, які й дають пташці таке миле та ніжне оперення.

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

29 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Чудернацькі птахи

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.