Азбука квітів

Азбука квітів

Найбільш звичним засобом спілкування для людей є мова. Часом її замінюють жести, міміка, дотик, а іноді достатньо й погляду, аби виразити свої почуття, наміри чи побажання... Такими ж значними виразниками нашого ставлення до дорогої людини є квіти.

458 т. 0

Так, саме вони говорять тоді, коли ми мовчимо. Здається, що лагідні пелюстки і ніжний аромат кожної квіточки розказує про все те, що навіть не можна передати словами.

Азбука квітів

Особливо популярною мова квітів була на Сході. Там вона отримала назву — селам. Той, хто володіє цією мовою, знає таємницю, символьне значення кожної квітки. Ці значення не просто вигадані, вони зібрані на основі довгих спостережень, детального вивчення і занурення в природу.

Азбука квітів

Азбука квітів

Тут Ти зможеш ознайомитися зі значеннями найбільш поширених квітів, які ми даруємо своїм мамам, сестричкам, бабусям і просто дорогим людям.

Айстра

Айстра вважається сумною квіткою. Вона символізує печаль, задумливість. Легенда каже, що айстра виросла на місці, де впала зірка. І нібито пізно вночі, якщо гарненько прислухатися, можна почути перешіптування айстр із зірками...

Азбука квітів

Барвінок

Барвінок підходить людям з сильним характером. Сама назва походить від грецького слова — переможець. Вважається, що ця квіточка приносить щастя і вірну любов.

Азбука квітів

Братки

Братки (більш відомі під назвою «анютині глазки») символізують вірність, відданість і мудрість.

Азбука квітів

Волошка

Волошка несе довіру, веселощі, вірність, красу. Але дехто схильний вважати волошку символом нестабільності і мінливості, зважаючи на її здатність змінювати колір.

Азбука квітів

Гвоздика

Символом чистоти і любові, витонченості і свободи, честі і відваги вважається гвоздика. Але тут не все так просто. Неабияке значення має колір гвоздики. Так, біла символізує життя заради любові, жовта — невіру, зневагу, плямиста, смугаста — відмову, червона —хоробрість.

Азбука квітів

Гладіолус

Яке ж значення несе гладіолус? Насамперед це перемога, благородство, пам'ять, а іноді байдужість, замкнутість. Цікаво, що в Давньому Римі ця квітка було символом гладіаторів.

Азбука квітів

Жасмин

Мабуть, у більшості людей жасмин асоціюється з Японією та її культурою. І недаремно, там ця квітка є символом привітання, симпатії і приємних спогадів.

Азбука квітів

Конвалія

Конвалія є улюбленою квіткою багатьох дівчат. Це недивно, адже подарована конвалія означає ніжність, вірність, щастя, любов, ласку і чистоту.

Азбука квітів

Латаття

Латаття, або водяна лілія, має не лише цікаву символіку, але й дивовижну легенду. У ній розповідається про те, що виросла лілія з тіла прекрасної німфи. Дівчина була безнадійно закохана в Геракла, але той не відповів на її щирі почуття. Лілія символізує холод, заспокоєння, красу, красномовство, чистоту.

Азбука квітів

Лілія

Лілія означає жіночу досконалість, чисту душу, коштовність, свободу, надійність і мир.

Азбука квітів

Нарцис

Не важко здогадатися, що нарцис свідчить про гордість, егоїзм, самозакоханість, але це не заважає йому разом з тим символізувати любов, щасливий шлюб, сміливість і силу.

Азбука квітів

Незабудка

Жодна інша квітка не виражає вірність, пам'ять, любов і відданість більше, ніж незабудка.

Азбука квітів

Ромашка

Ромашка — думаю, ніхто не заперечить, що ця квіточка несе ніжність, вірність, гарний настрій. Одна з легенд розповідає, що колись ромашечки були зонтиками, і маленькі гноми ховалися під ними від дощу.

Азбука квітів

Троянда

Троянда — класичний символ кохання, великого, безмежного, вічного... Але у різних країнах і релігіях вона має суттєві відтінки значень. У Давньому Римі — смуток, хоробрість; у Японії має значення колір троянди: червона — любов, рожева — сором'язливість, біла — душевну чистоту, повагу; у давніх східних народів — священна квітка, що символізувала божественну таємницю; у християнській міфології — милосердя, прощення, божественну любов, перемогу і мучеництво. Символічними також є листя (радість), шипи (печаль), квітка (слава) троянди.

Азбука квітів

Тюльпан

Символом гордості, величі, задоволення і благородства є тюльпан. А ще побутує думка, що ця квітка приносить удачу.

Азбука квітів

Фіалка

Якщо Ти збираєшся подарувати комусь фіалку, то маєш знати, що вона означає скромність, привабливість, гарні спогади, сором'язливість та вірність.

Азбука квітів

Хризантема

Хризантема — улюблена квітка китайців та японців, символ сонця, безсмертя, сміливості. В Японії вона вважається священною квіткою. Довгий час одяг з зображенням хризантеми могли носити лише представники імператорської сім'ї.

Азбука квітів

Квіткові цифри

Кількість квітів у букеті також має своє значення. Одна квітка, три або п'ять несуть позитивну енергію і гармонію, а тринадцять означають ненависть. Тому потрібно уважно дивитися зі скількох квіток складається букет.

1 квітка — ти все, що в мене є;

3 квітки — з тобою на край світу;

5 квіток — любов;

7 квіток — дарують в день заручення;

9 квіток — повага;

10 квіток — хочу що-небудь для тебе зробити;

11 квіток — дружба;

12 квіток — підтримка;

13 квіток — ненависть;

14 квіток — ти все, що в мене є;

15 квіток — подяка і повага.

Азбука квітів

Колір букета

Тепер Ти знаєш, що означає кожна квітка окремо і кількість квітів у букеті. Але ж колір букета теж має своє значення. Інколи, букет жовтих хризантем може бути красномовнішим за Тебе.

  • Білий колір символізує невинність;
  • жовтий — зародження кохання;
  • рожевий, червоний — кохання;
  • синій — відданість;
  • фіолетовий — мир і довіру.

Азбука квітів

Тепер, знаючи, що ознають кольори і кількість квітів у букеті, Ти з легкістю можеш висловити свої почуття без слів.

Читай також:

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

458 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Азбука квітів

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.