Як змусити повітряну кульку літати без гелію?

Як змусити повітряну кульку літати без гелію?

Мабуть, жоден подарунок у світі не викликає стільки захоплення, як повітряна кулька з гелієм. Разом з невагомою кулястою іграшкою, що піднімається вгору, вмить злітає до небес і наш настрій. Однак сьогодні наповнити кульки гелієм — задоволення не з дешевих.

41 т. 1

Але Пустунчик не збирається так просто здаватися і пропонує всім любителям експериментів цікавий лайфхак. Захопливий дослід покаже, як влаштувати свято літаючих кульок без використання гелію. Полетіли?

Щоб надути кульку без гелію та ще й змусити її літати, підготуй, будь ласка:

  • велику скляну колбу з вузькою шийкою,
  • алюмінієву фольгу,
  • повітряну кульку Твого улюбленого кольору,
  • засіб для очищення труб у гранулах (гідроксид натрію),
  • 0,5 л води.

Зверни увагу! Проводити дослід потрібно на свіжому повітрі й лише під наглядом дорослих. Для захисту очей і рук під час експерименту використовуй спеціальні окуляри та рукавички.

1. Дрібними шматочками нарви фольгу, сформуй близько 15 невеличких кульок. Вони повинні вільно потрапляти всередину колби, з легкістю минаючи горловину.

2. На дно колби насип засіб для очищення труб. Попередньо на звороті обгортки прочитай склад. Це повинен бути гідроксид натрію .

3. А зараз обережно налий у посудину воду.

4. Чудово! Можна засипати кульки з фольги.

5. Вітаю: хімічна реакція почалася! Сміливо одягай кульку на горловину колби.

Важливо! Нізащо не збовтуй суміш. Інтенсивна хімічна реакція з виділенням водню і тепла може спровокувати утворення конденсату, і кулька не злетить. У гіршому випадку повітряна кулька може луснути.

Коли кулька наповниться воднем, дай їй та колбі трошки охолонути, а потім швиденько знімай і зав’язуй на вузлик.

Водень — газ вибухонебезпечний . Ось чому дослід з надуванням кульки краще проводити на вулиці, подалі від житлових приміщень, бенгальських вогників та інших джерел вогню.

Коли готова кулька опиниться у Твоїх руках, тримай її міцно — вона миттю спробує вислизнути в небо.

Магія це або суха наука, вирішувати Тобі. Втім і життєрадісні мрійники, і наполегливі ботаніки однаково люблять веселитися. Тож просто насолоджуйся видовищем!

А для найдопитливіших всезнайок я підготував приємний бонус — відеоролик, який розповість, чому літають кульки з гелієм, що таке виштовхувальна сила і для чого нагрівають повітря в аеростатах?

Читай також:

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

41 т. 1

оцінити публікацію

Додатив замітки

Як змусити повітряну кульку літати без гелію?

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Lelika-avatar

Валерія Оржеховська

клас
16-02-2017