Кращі озера світу

Найпрекрасніші озера світу

Які вони, блакитні очі нашої планети? Глибокі, розкішні, вируючі, чи, може, спокійні, романтичні і чарівні?

23 т. 0

Нині точно невідомо, скільки всього озер на Землі, проте гідрологи вважають, що їх близько п’яти мільйонів, два з яких знаходяться на території Канади та Аляски.
Сьогодні я розповім Тобі про найбільші та найкрасивіші озера світу. Готовий поплавати в морі найкращих водойм нашої планети? Тоді вперед!

Плітвицькі озера, Хорватія

Найкрасивіші озера світу, фото - Плітвицькі озера

Флора та фауна Плітвицьких озер у Хорватії вражає багатством та різноманітністю. Шістнадцять водойм, з’єднаних 92-ма водоспадами, утворюють цілий Національний парк, що перебуває під охороною ЮНЕСКО. Щоправда, цією красою можна лише милуватися: ловити рибу, купатися чи розпалювати багаття у парку забороняється. А за зірвану ромашку муситимете сплатити штраф — 600 євро.

Байкал, Росія

Найкрасивіші озера світу, фото - Байкал

Байкал є найглибшим озером у світі, середня глибина якого сягає 745 м. А площа блакитного велетня дорівнює площі Бельгії з майже 10-мільйонним населенням. Чимало тварин і рослин Байкалу не зустрічаються більше в жодній водоймі світу. Вода в озері настільки чиста, що весною прозорість її досягає 40 м! Найкрасивіші місця — бухта Ая, гора Черського, Слюдяні озера та мис Котельниковський.

Озеро Пейто, Канада

Найкрасивіші озера світу, фото - Пейто

Живописне озеро Пейто часто прикрашає вітальні листівки. Шалена популярність звалилася на нього через його дивну форму: дивлячись зверху, можна помітити, що контури озера утворюють велетенську голову вовка. Дивовижна блакить Пейто мимоволі нагадує тропічний рай островів Бора-Бора чи Антигуа. Озеро розташоване на висоті 1860 м і назване в честь Білла Пейто, дослідника і мандрівника, який першим виявив унікальне природне творіння.

Озеро Атитлан, Гватемала

Найкрасивіші озера світу, фото - Атитлан

Озеро оточують три поважні вулкани — Атитлан, Толиман і Сан-Педро. «Місце, де райдуга кольорів набуває» — саме так у перекладі з мови майя звучить назва озера. Казково прекрасний Атитлан, розташований на висоті 3000 м над рівнем моря, виник близько 100 тис. років тому.

Озеро Кратер, США

Найкрасивіші озера світу, фото - Кратер

Неймовірна природа та живописні пейзажі Кратера — нині центр Національного парку в південному Орегоні. Утворилося озеро більше 7 700 років тому, після руйнування вулкана Маунт-Мазама. Сьогодні Кратер — найглибше озеро США.

Озеро Лох-Ломонд, Шотландія

Найкрасивіші озера світу, фото - Лох-Ломонд

Прісноводне, найбільше в Шотландії, довжина сягає 24 миль, ширина — близько 5. Романтична краса Лох-Ломонду надихнула Вальтера Скотта зробити озеро місцем дії кращих його романів. Численні острівці озера ховаються під хвилі, коли рівень води піднімається, а на більших навіть готелі побудовані.

Озеро Аннесі, Франція

Найкрасивіші озера світу, фото - Аннесі

а 30 миль від Женеви розкинулось озеро Анесі — райський куточок не лише для всіх закоханих, а й для любителів екстриму: затятих серфінгістів та каякерів. Узбережжя прикрашають середньовічні замки і фортеці. Та біля озера, певне, можна знайти і щось більш стародавнє, адже Аннесі ось уже 18 тис. років.

Озеро Гарда, Італія

Найкрасивіші озера світу, фото - Гарда

Затишні готелі, чепурні будиночки та галькові пляжі є окрасою південного берега найбільшого в Італії озера — Гарда. Розташоване озеро біля підніжжя Альп. На озері Гарда розміщується найбільший у країні парк дитячих розваг Гардаленд.

Озеро Накуру, Кенія

Найкрасивіші озера світу, фото - Кенія

Численні водорості Накуру приваблюють до його берегів величезну кількість фламінго. Дивно, але фламінго, на відміну від багатьох інших тварин, можуть спокійнісінько насолоджуватись ходінням по воді цього озера — вода тут настільки насичена вуглекислим натрієм, що починає щипати, якщо лиш торкнутися до неї.

Озеро Метісон, Нова Зеландія

Найкрасивіші озера світу, фото - Метісон

Це озеро часто називають Дзеркальним —у ньому відображаються дві найвищі вершини Нової Зеландії — Кука і Тасман. Місцеві кажуть, що найкраще милуватися озером на світанку, коли водна гладінь Метісона перетворюється на ідеальну дзеркальну площину.

Озеро П’яти Кольорів, Китай

Найкрасивіші озера світу, фото 1 - Озеро П'яти Кольорів

Найкрасивіші озера світу, фото 2 - Озеро П'яти Кольорів

Це незвичайне озеро прикрашає Національний парк Цзючжайгоу у Китаї. Неймовірно, але озеро час від часу змінює свої кольори від жовтого до темно-зеленого. В той час, коли сусідні озера то висихають, то наповнюються, рівень води у цій водоймі залишається незмінним.

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

23 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Кращі озера світу

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.