Можливо, ноу-хау — це не те, що Ти думаєш...

Можливо, ноу-хау — це не те, що Ти думаєш...

Ноу-хау — поширене іншомовне слово, яке ми частенько чуємо і вживаємо. Та чи правильно ми розуміємо його значення? Спробуймо розібратися разом!

20 т. 0


«Знаю як»

Дуже часто слово «ноу-хау» асоціюється у нас із чимось новеньким, небаченим дотепер — наприклад, нововведенням чи винаходом. Та це — тільки другорядне, розмовне його значення.

Узагалі ж англійське «know-how» у перекладі на українську — це «знаю як». Грубо кажучи, ноу-хау — це секрет.

Що таке ноу-хау

Можливо, у когось є ноу-хау вирощування кубічних вишеньок? :)

Секрет

Цей термін уперше виник в американській судовій практиці й означає комерційну таємницю. А отже — таку таємницю, яка дозволяє успішно перемагати конкурентів і бути на висоті! Це може бути секрет виробництва продукту, особлива технологія, чудо-формула...

Наприклад, Ти — засновник компанії, яка виготовляє суперефективний засіб для миття вікон. Інші фірми дивуються — чому їхні засоби не такі прості у використанні і не роблять скло таким блискучим? Річ у тім, що у Твоєму засобі є секретний інгредієнт. В інших компаніях про нього ніхто не знає. Ця таємниця робить Твою фірму успішною — люди купують саме Твій засіб, бо він найкращий.

Ноу-хау це

Не розповідай усім підряд!

Отже, ноу-хау справді може бути і винаходом, і нововведенням. Можливо, навіть лайфхаком. Але не тільки. Якщо про суть Твого винаходу дізнаються усі, він перестане бути ноу-хау.

Ноу-хау неможливо захистити чи запатентувати: його можна тільки передати чи продати. Пам'ятаєш розповіді про чаклунок, які ділилися своїми вміннями тільки перед смертю і тільки з однією обраною людиною? Так от, ці вміння і були їхнім ноу-хау ;)

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

20 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Можливо, ноу-хау — це не те, що Ти думаєш...

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.