Домашні досліди. Експериментуємо разом з дітьми!

Домашні досліди. Експериментуємо разом з дітьми!

Перетворити звичайну кухню в домашню міні-лабораторію легко! Вражаючі експерименти з водою, світлом, холодом і повітрям перетворять дитячий вихідний на цікаву пригоду.

92 т. 0

Готовий з головою зануритися в цікавий світ фізичних експериментів для дітей ? Тоді вперед!

Лавова лампа

Тобі знадобляться: Сіль, рослинне масло (1 склянка), вода, харчові барвники, невелика скляна банка.

Що потрібно робити: 2/3 банки заповни водою. Додай рослинну олію. Вона буде плавати на поверхні води. Тепер додай харчовий барвник і повільно всип чайну ложку солі. Вийде неймовірно красиве видовище. Баночка стане нагадувати красиві різнокольорові лампи, що продаються в магазинах. Бачив такі?

Пояснюю: Оскільки олія легша за воду, вона плаває зверху. Сіль важча за олію, тому при додаванні її в банку олія разом з сіллю стане опускатися вниз на дно. Коли сіль розчиниться (розпадеться), вона відпускає частинки олії з дна, й останні знову піднімаються на поверхню. Харчовий барвник зробить експеримент більш яскравим і наочним.

Експеримент Лавова лампа

Особиста веселка

Виявляється, веселку можна зробити в домашніх умовах! Як? Зараз розповім.

Тобі знадобляться: Ємність з водою (тазик, наприклад), ліхтарик, дзеркало, білий аркуш.

Що потрібно робити: На дно посудини поклади дзеркало. Налий води. Світло ліхтарика направ на дзеркало. Віддзеркалення світла лови на папері. Там (тільки уяви собі) з'явиться справжня веселка.

Пояснюю: Світловий промінь складається з декількох кольорів. Коли промінчик проходить крізь воду, то розколюється на складові частини. Таким чином виходить веселка.

Експеримент Особиста веселка

Танець молока

Тобі знадобляться: Жирне молоко, рідкий миючий засіб, харчові барвники, тарілка, ватні палички.

Що потрібно робити: У тарілку налий молоко, додай барвники (по кілька крапель). Занур ватну паличку в миючий засіб і торкнися нею самого центру тарілки з рідиною. Молоко почне... танцювати, а кольори — перемішуватися між собою.

Пояснюю: Миючий засіб вступає в реакцію з молекулами жиру молока, внаслідок чого змушує їх рухатися. Ось чому для експерименту не можна використовувати знежирене молоко.

Експериментуємо Танець молока

Прогулянка яйцями

Тобі знадобляться: Два десятки яєць в лотках... і все, але для «чистоти» експерименту запасися ще відром з водою, милом, мішком для сміття та поклич хороших друзів — розважитися.

Що потрібно робити: Простели на підлогу мішок для сміття і постав на нього заповнені яєчні лотки. Перевір, чи немає серед яєць тріснутих, і чи всі яйця повернуті в один бік — гострими або тупими кінцями догори. Вчені стверджують: якщо правильно поставити ногу, розподіливши рівномірно вагу, можна прогулятися яйцями босоніж.

Якщо боїшся зробити необережний рух і забруднити ноги, поклади на яйця тонку дошку або металеву пластину.

Пояснюю: Яєчна шкаралупа дуже міцна і може витримувати велику вагу. При рівномірному тиску на яйця напруга розподіляється по всій шкаралупі і не дає їй зламатися.

Експеримент Прогулянка яйцями

Танцююча монетка

Тобі знадобляться: Монетка, вода, пляшка з вузьким горлечком, щоб монета могла його повністю закрити.

Що потрібно робити: Поклади порожню пляшку без кришечки на кілька хвилин у морозилку. Монетку змочи водою, і накрий нею вийняту з холодильника пляшку. Кілька секунд — і монета підскакуватиме, б'ючись об горлечко пляшки й видаючи дзвінке «клац-клац».

Пояснюю: Монетку піднімає повітря, що стиснулося в морозилці і зайняло менший, порівняно з теплим, обсяг. Але тепер, коли повітря нагрілося, воно починає розширюватися і «виштовхуватися» назовні.

Експеримент Танцююча монетка

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

92 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Домашні досліди. Експериментуємо разом з дітьми!

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.