Декоруємо банки своїми руками
Аби ласувати улюбленими фруктовими десертами взимку було не лише смачно, але й красиво, треба заздалегідь потурбуватися про декор скляних банок. Вітражні фарби допоможуть Тобі перетворити непримітну трилітрову банку на веселу та незвичайну.
Швиденько клич маму до екрану, обирайте власний малюнок для нанесення на скляну поверхню та дивіться, як красиво прикрасити банку для консерваці… А, може, це буде сюрприз для матусі? Тоді заручися татовою підтримкою і вирушай по фарби для вітражу, їх може знадобитися чимало.
Необхідні матеріали:
- трилітрова банка,
- чіткий контур по склу,
- фарби для вітражу. У нашому випадку: фіолетова, оливкова, червона, біла, та оранжева.
- універсальний клей,
- декоративні половинки намистинок,
- пензлик,
- скотч,
- малюнок на папері.
Готовий перетворити звичайну банку для консервації фруктів та овочів на дивовижний мистецький витвір? Бо, знаєш, навіть фруктам приємніше «жити в розмальованій хатинці», аніж чекати, поки їх відкриють, у нудній, схожій на десятки її подруг, банці, десь у темному кутку погреба.
Починаємо!
1. Намалюй малюнок та прикріпи його скотчем з середини банки.
2. Візьми контур по склу та обведи малюнок. Вийми паперову картинку з банки.
Зверни увагу! Всі контури на малюнку повинні бути закритими, у протилежному випадку кольорові фарби розтечуться за межі зображення, і малюнок буде зіпсовано.
3. За допомогою спеціального пензлика розфарбуй малюнок. Оливковою фарбою розмалюй листочки, фіолетовою — виноград, оранжевою — абрикоси та грушу, червоною — вишні та яблуко. Білою фарбою познач відблиск світла на вишнях.
Декор банки — заняття надзвичайно цікаве. Та перед нанесенням фарб на малюнок вивчи їх особливості: одні довго сохнуть і погано змиваються з пензлика, інші — висихають миттєво і мають особливу консистенцію. У будь якому разі після нанесення малюнка не поспішай ставити банку вертикально — фарби можуть розтектися.
4. Декоративними половинками намистинок за допомогою універсального клею декоруй абрикоси на банці.
От і все! Декор скляної банки завершено. Така красуня обов’язково стане розкішною прикрасою святкового стола взимку. Вдалої творчості і… смачного!
Декор банок полімерною глиною
Бажаєш здивувати маму оригінальним подарунком до 8 Березня чи Дня народження? Виготов для неї баночку-свічник з полімерної глини. А можливо, це буде смачнючий джем для бабусі у незвичайній скляній «упаковці» або шкатулка подрузі для зберігання всіляких дрібничок?
З радістю покажу тобі, як прикрасити банку полімерною глиною. Це надзвичайно цікаве заняття. Сьогодні ми з тобою задекоруємо скляну кришечку ягідками з полімерної глини — малиною, смородиною, вишнями.
Тобі знадобляться:
- полімерна глина,
- баночка з прозорою кришкою,
- силіконовий молд (необов’язково),
- гель «Фімо»,
- бруски рожевої та фіолетової сухої пастелі,
- зубочистки, пінцет, кусачки для нігтів,
- глянцевий лак.
Гель «Фімо» — популярна рідка пластика, яка знадобиться для закріплення ягід на кришечці. Після запікання виробу, гель стане твердим і прозорим.
1. Змішавши полімерну глину червоних, рожевих та фіолетових відтінків, зліпи ягідки вишень, малини та чорної смородини.
Для виготовлення малини скористайся молдом. Спеціальні силіконові формочки дозволяють запікати полімерну глину прямо в них. Однак якщо тобі потрібні половинки ягід, спочатку поклади заповнені формочки в холодильник. Там полімерна глина трохи застигне, і ти зможеш розрізати ягоду перед запіканням.
До чорно-фіолетової кульки смородини прикріпи крихітну коричневу. Кусачками для нігтів надай їй форми засохлих чашолистиків. Зліпи ягоди вишень.
2. Залий кришечку банки гелем «Фімо», натри фіолетової та рожевої пастелі, розмішай. Рідка пластика набуде кольору ніжно-рожевого ягідного сиропу.
Ось який вигляд матиме кришечка з ягідним «варенням» перед випіканням.
3. Запікай ягоди на кришечці протягом 30 хвилин за температури 100 °C.
4. Коли композиція охолоне, вкрий ягоди глянцевим лаком для надання апетитного блиску.
Поглянь, яка краса! Подарунок матусі готовий. Залишилось тільки наповнити баночку смачними цукерочками, маршмелоу, записками-побажаннями на кожен день тощо.
Варіантів виготовлення «смачних» кришечок безліч. Твою баночку можуть прикрасити мініатюрні овочі, фрукти, квіти або смаколики.
Мініатюрна баночка для зберігання паєток, обліплена деталями з полімерної глини, перетвориться на стильний брелок.
А баночку середніх розмірів легко перетворити на свічник, акваріум чи казковий будиночок.
Декор банок шпагатом
Звичайну банку так легко перетворити на вазу для квітів, унікальну деталь інтер’єру чи сувенір для друга. Все, що потрібно, — шпагат і клей. А результат нагадуватиме предмет дизайнерського мистецтва.
Прикрашати можна не тільки скляні, але й залізні баночки. Згадай, скільки їх летить до смітника! Зараз я покажу тобі, як зі звичайної консервної банки та шпагату зробити підставку для олівців або столових предметів на кухню.
1. Очисть залізну банку від етикетки та забруднень. Зафіксуй кінець шпагату за допомогою клею та починай обмотувати банку.
2. Фіксуй шпагат краплинами клею вздовж усієї висоти банки.
Готовий виріб прикраси стрічками, намистом, ґудзиками, мереживом або стразами.
Придбати шпагат можна у будь-якому господарському магазині. Дивись, яку цікаву підставку для кухні можна виготовити, задекорувавши шпагат зернами кави.
А ця блакитна банка має просто чарівний вигляд. Завдяки особливому плетінню у тебе вдома з’явиться маленький шматочок моря. Клич маму до екрана та разом створіть цікаву прикрасу для дому.
Шпагат допоможе перетворити банку й на котика чи горщик для квітів. Не бійся фантазувати — все у твоїх руках!
Декоруємо банки мішковиною
Природні матеріали в інтер’єрі як ніколи актуальні. Мішковина додасть інтер’єру етнічності. З мішковини можна шити мішечки або квіти, нею можна обмотувати банки у якості етикеток.
Додатковими матеріалами послужать зерна кави, штучні гілочки ягід, намистини, квасоля тощо.
Новорічні свічники з банок та мішковини у поєднанні з паличками кориці, ялиною та гілочкою ягід створять особливу атмосферу за святковим столом.
Баночки з мішковиною та смужками мережива стануть чудовими подарунками подругам до 8 Березня. Не забудь наповнити їх намистом чи бісером (для любителів рукоділля), цукерками чи іншою смакотою (для справжніх ласунок).
Як бачиш, із підручних матеріалів можна створити незвичайну красу. Тож дій сміливіше!
Читай також:
Декоруємо банки своїми руками
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі: