Яскраві іграшки з паперу

Яскраві іграшки з паперу

Можливості паперу набагато більші, ніж Ти, Друже, можеш собі уявити. А щоб переконатися в цьому, зробімо з Тобою кілька яскравих іграшок. Готовий прикрасити кімнату веселкою чи зробити кубик без краплинки клею? Чи, можливо, Тебе зацікавить дивовижний флексагон? Та годі теревенити — нумо творити!

162 т. 1

Іграшка-веселка

Друже, чи сподобалася Тобі іграшка на зображенні вище? Виготовити цю яскраву красуню зовсім не складно, головне — 10 хвилин вільного часу і неймовірне бажання творити. Така цікава іграшка подарує Твоїй кімнаті промінчики світла і тепла, та, немов маячок, завжди нагадуватиме про літо.


Щоб виготовити іграшку-веселку, або, як її ще називають, Інь-Ян, Тобі необхідні:

  • кольоровий папір,
  • ножиці,
  • степлер (не обов’язково).


То як, до роботи?

1. Роздрукуй та виріж шаблон деталі іграшки.

2. Щоб іграшка виглядала вишуканою та оригінальною, зроби 10 різнокольорових завитків. Для цього скріпи кілька кольорових листів паперу степлером, обведи шаблон по контуру і виріж деталі.

3. Збираємо іграшку.

  • Візьми дві деталі і зачепи їх одна за одну. Теж саме зроби з іншими деталями, приєднуючи їх по черзі до двох попередніх. Коли чіпляєш кожну наступну деталь, повертай її трішки праворуч, щоб з’єднати всі деталі по кругу.
  • Коли всі деталі скріплені з одного боку, потрібно так само з’єднати їх з іншого боку. Перевертаємо виріб і починаємо скріплювати деталі, зачіплюючи їх одна за одну.


Залишились питання? Детальний відео-майстер-клас допоможе Тобі зробити іграшку барвистою і дуже красивою.

Ось і все. Іграшка-веселка готова стати родзинкою Твого інтер’єру.

Іграшка-веселка

Кольоровий кубик у техніці модульного оригамі

З'їсти смачнющу цукерку, а з обгортки зробити кораблик, або ж вирвати аркуш зі шкільного зошита, щоб запустити літачок. Зізнавайся, Друже, було таке?:) А чи відомо Тобі, що ось такий літачок чи кораблик — це не просто забавка. Це ніщо інше як оригамі!

Оригамі — мистецтво складання красивих оригінальних фігурок із паперу, яке вигадали японці. Більше про історію та особливості оригамі читай тут.

Існує кілька видів оригамі: дитяче, класичне, мокре. Ми ж з Тобою зараз опануємо одну з найскладніших технік — модульне оригамі, тобто майстрування паперових фігурок з окремих частинок-модулів.

Аби змайструвати кубик у техніці модульного оригамі, Тобі знадобиться шість квадратних аркушів кольорового (з обох сторін) паперу.

Порада для оригаміста-початківця. Один з основних принципів оригамі — це чіткі лінії. Лише так підготовлені деталі будуть легко складатися у фігурку й добре триматися між собою. Тому старайся згинати папір акуратно, щоб лінії були красивими й рівними.

До роботи!

1. Склади аркуш паперу навпіл. Притискаючи, проведи пальчиком по місці згину, щоб утворилася чітка лінія.

2. Розгорни аркуш і склади краї листка, направляючи їх до місця першого згину.

3. Переверни аркуш. Загни один кут у напрямку до центру. Те ж саме зроби з протилежним кутом. Після цього у Тебе утвориться паралелограм.

4. Знову загинаємо кути до центру, як показано на фото. Вийде квадратик.

Складений у кілька разів паперовий аркуш достатньо товстий, тому добре притискай місця згину, щоб зроблені модулі легко з’єдналися в кубик.

5. Повтори ці дії з п’ятьма іншими аркушами паперу — і модулі готові!

6. Починаємо збирати кубик. Візьми один модуль і тримай його так, щоб зігнуті кутики «дивилися» донизу. Уважно поглянь: посередині фігурка має дві «кишеньки». Встав у них два інші модулі, як це показано на фото.

7. А тепер таким самим способом з’єднай елементи, що залишилися, — і Твій кольоровий кубик у техніці модульного оригамі готовий!

Флексагон — дивовижний багатогранник

Погодься, Друже: яка дивна й інтригуючи назва — флексагон. Мабуть, у нас має вийти щось цікавеньке!

«То що ж це?» — запитаєш Ти. Флексагон — це багатогранник, зроблений зі смужок паперу. Його особливість — здатність обертатися: при цьому зовнішня поверхня іграшки стає прихованою, а внутрішня, що була непомітною, «виходить» на зовні. Це нагадує нескінченний калейдоскоп.

Перший флексагон у 1939 році зробив студент Принстонського університету в США Артур Стоун. Разом зі своїм викладачем математики та ще двома студентами він взяв участь у створенні «Флексагонного комітету». Вони розробили теорію флексагонів і навіть запатентували нововинайдену іграшку.

Мені вже дуже не терпиться нею побавитись!

Що потрібно підготувати?

  • картон (або крейдований папір);
  • ножиці;
  • лінійку;
  • олівець;
  • кольоровий папір;
  • клей;
  • вузький скотч.

1. На внутрішній стороні аркуша картону зроби розмітку, як показано на фото.

2. Підготуй три такі заготовки та з’єднай їх між собою скотчем.

3. Тепер кожну накреслену лінію потрібно «промалювати» ножицями й зробити згини. Це необхідно, щоб заготовка легко склалася в багатогранник.

4. Склей скотчем вільні кінці заготовки, щоб вийшла ось така суцільна фігурка.

5. Починай формувати багатогранник. Загни перший ряд трикутничків всередину.

6. Тепер те ж саме зроби з другим рядом.

7. Переверни фігурку й повтори дві попередні дії.

8. Злегка притримуючи кутики, виверни флексагон і з’єднай скотчем фігурки в необхідних місцях.

9. Тепер обклей іграшку кольоровим папером і «заламінуй» скотчем. За бажанням наклей на неї прозорі кишеньки: у них можна класти щоразу інші картинки, щоб гратися флексагоном було ще цікавіше.

Творчого натхнення та досконалих виробів.

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

162 т. 1

оцінити публікацію

Додатив замітки

Яскраві іграшки з паперу

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

sav2302-avatar

Анастасія Скакун

Краса
20-12-2015