Фенечки з бісеру: основи плетіння та поради для початківців
Плетіння фенечки з бісеру — це кропіткий процес. Але якщо Ти дотримуватимешся певних правил і підбереш хороші схеми, то незвичайна прикраса стане гідною винагородою за працю.
Щоб плести фенечки з бісеру, спочатку потрібно вибрати якісні матеріали. Від них залежить дуже багато. Перш за все, бісер повинен бути хорошої якості — однакового розміру і форми. Тоді й браслет вийде охайним, без зайвих опуклостей та порожніх місць.
Щоб нанизувати бісер, знадобитися волосінь, для деяких виробів потрібна буде еластична. Можна взяти капронові нитки, тільки перед початком роботи необхідно обов'язково перевірити їх на міцність. Також потрібна голка, краще придбати спеціальну тонку голку для бісероплетіння. Верстат для плетіння фенечок бісером суттєво спростить роботу. Не обов'язково купувати прилад у магазині, його нескладно змайструвати з коробки, зробивши отвори канцелярським ножем.
Фенечки з бісеру для початківців: способи плетіння
Існує кілька технік плетіння бісером.Початківцям потрібно обов'язково їх освоїти, щоб вибрати ту, яка сподобається найбільше.
Мозаїка — це стара техніка, її нескладно освоїти. Один з найкращих варіантів для браслетів. Подивившись уважно на схему фенечки з бісеру у цій техніці, Ти легко зможеш її повторити.
Після перших двох рядів виріб може почати закручуватись. Цього не потрібно лякатися, оскільки через кілька рядів він стане набагато міцнішим.
При вивченні узорів неодмінно зверни увагу, що ряди рахують по діагоналі. Роботу завжди потрібно починати знизу вгору, а саме з лівого кута.
Ось, наприклад, таку картинку Ти зможеш виконати цим способом.
Цеглинки — також відома техніка. Вигляд готових виробів трохи нагадує цегляну кладку. Браслети, сплетені цим способом, ще більш гнучкі, ніж мозаїчні. Особливість у тому, що їх складно розплітати.
Читаючи візерунки, не забувай, що ряди фенечок, виготовлених у цій техніці, потрібно рахувати горизонтально. Плести починай знизу, з правого кута, справа наліво, а другий ряд, навпаки, плети зліва направо. Напрямок потрібно змінювати постійно.
У цій техніці можна зробити, наприклад, такий браслет.
Пряме щільне плетіння забезпечує безліч варіантів виконання. Головне у цій техніці — підібрати оптимальний натяг волосіні або нитки. Не можна, щоб він був слабким, тому що малюнок вийде нечітким. Якщо ж сильно стягти браслет, він не згинатиметься, виріб вийде жорстким.
Пропоную схему фенечок бісером у цій техніці.
До речі, саме за цієї техніки плетіння зручно використовувати верстат. Такі фенічки з бісеру, схеми яких легко знайти в Інтернеті, завдяки різноманітності можливих малюнків підійдуть і дівчатам, і хлопцям.
На початку плетіння кінці ниток щільно закріплюються в отворах на верстаті з обох сторін. До крайньої нитки прив'язується нитка, на яку нанизується бісер. Закінчивши плетіння, браслет спочатку знімають з одного боку і зав'язують на вузол, потім закріплюють іншу сторону.
Ось кілька цікавих схем фенечок з бісеру, які можна виконати у цій техніці.
Якщо жодна схема фенечок з бісеру не викликала у Тебе захоплення, не засмучуйся. Зараз в інтернеті є безліч програм, за допомогою яких Ти зможеш отримати схему практично з будь-якого малюнку або напису. Деякі схеми і програми, призначені для вишивання хрестиком, теж можна використовувати у бісероплетінні.
Читай також:
Фенечки з бісеру: основи плетіння та поради для початківців
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі:
Виолетта Ситник