Майстер-клас з техніки «зентангл»
Бажаєш здивувати друзів незвичайним малюнком, багатим розкішними орнаментами та чудернацькими візерунками? Запросто! Варто лише навчитися одній захоплюючій техніці. З радістю допоможу Тобі освоїти зентангл для початківців.
Зентангл — це простий і цікавий спосіб створення красивих графічних зображень за допомогою повторюваних елементів і орнаментів. Використовувати його може практично кожен. Це заняття розвиває увагу, творчі здібності та вмить піднімає настрій. Zentangle — метод, відомий усьому світу, ним користуються люди різного віку і з різними інтересами.
Ця техніка не потребує складних матеріалів, для роботи Тобі знадобляться лише папір, олівець (для початкового малюнку) та гелева чорна ручка, або лінер.
Лінери — це ручки, але з чорнилом на водній основі, завдяки чому лінери можуть малювати тонку, красиву лінію. Зручні вони тим,що у продажу існують лінери різної товщини. Для детальних малюнків підійдуть тонші лінії, для більших площин — товщі. Лінери продаються у будь-якому магазині канцтоварів.
Перевага цієї техніки в тому, що Ти можеш не боятись помилитись, або зробити нерівну лінію. Тож у Тебе є чудова нагода малювати одразу без олівця.
Щоб Тобі було легше почати засвоювати техніку «зентангл», я додам для прикладу декілька орнаментів, які можна використовувати у своїх малюнках. Більшість зі них я вигадала сама.
Хочеш створити маленький шедевр у техніці зентангл? Тоді поїхали! Сьогодні малюємо зентангл тварин.
Малюємо рибку у техніці зентангл крок за кроком
1. Перш за все, подумаємо про розміщення рибки на папері. Легенькими площинами (овалами) позначимо тіло, хвостик та плавники майбутньої рибки.
2. Якщо основні частини рибки позначені, уточнюємо контур тіла рибки, промальовуємо плавники та хвостик. На цьому етапі можна домалювати і обличчя рибки: пухлі губки та око.
3. Рибка готова! Правда, не так вже і важко? Тепер лініями розділи тіло, плавники та хвіст рибки на смужки. Навіщо, спитаєш Ти? На кожній з цих смужок потім розміщуватиметься особливий орнамент, який Ти вигадаєш сам, або обереш із моїх прикладів.
4.Коли малюнок олівцем буде повністю готовий, обведи контури чорною ручкою, або лінером. Після цього можна сміливо приступати до розмальовування рибки у техніці зентангл. Давай почнемо з найменшого плавника. Прикрась кожну смужку різним оригінальним орнаментом.
Важливо! Зовсім не обов’язково точно повторювати орнаменти, які намалювала я. Додай у малюнок оригінальності та власної індивідуальності. Ти можеш змінювати порядок орнаментів, вигадувати свої тощо .
5. Продовжуй фантазувати! Далі розмальовуй верхній плавник та переходь до хвоста.
Важливо знати! Деякі орнаменти можуть повторюватись декілька разів — це навіть добре.
Зверни увагу! Деякі орнаменти можна зробити темнішими, а інші — світлішими. Така різниця можлива за рахунок різної щільності, або товщини ліній. Важливо чергувати світліші та темніші орнаменти для контрасту. Щоб малюнок не вийшов занадто світлим, або темним.
6. Тепер переходь до малювання тіла рибки. Прикрась кожну смужку ексклюзивним орнаментом!
Порада. Не бійся фантазувати та помилятися, це надає роботі особливої індивідуальності. Спробуй малювати всі орнаменти без олівця, одразу чорною ручкою, так Ти швидко розвиватимеш творчі здібності та станеш сміливо експериментувати у малюванні.
7. На цьому етапі переходимо до обличчя. Зроби його трохи світлішим, аніж тіло та плавники — в такому разі буде добре видно межу тіла та обличчя.
8. Вітаю! Ти чудово впорався з технікою зентангл. Рибка готова! Тепер можна домалювати деталі навколишнього середовища: бульбашки повітря у воді, водорості, пісок та камінчики. Не забувай, що фон також має бути виконаний у цій техніці, щоб картина виглядала гармонійно.
Малюємо сову у техніці зентангл крок за кроком
1. Перш за все, на чистому папері легенько познач коло, яке буде майбутнім тулубом сови. Розділи коло двома допоміжними лініями: середньою лінією тулуба та лінією очей. Ці лінії допоможуть Тобі краще орієнтуватись у малюнку.
2. Промалюй контур тіла пташки: трохи звужений зверху, широкий посередині та сильно звужений унизу. Домалюй знизу трикутний хвостик з заокругленим кінчиком і невеликі вушка на голові, трохи схожі на ріжки.
3. На цьому етапі переходимо до малювання обличчя. Намалюй сові величезні круглі очі, щоб вона могла добре бачити вночі, а між очима трикутний дзьоб. Не забудь про крила. Познач легенько, де вони розташовуватимуться з правого та лівого боків.
4. На цьому етапі детально промалюй крила, виділяючи у них три площини, схожі на пір’я. Також додай пір’ячка до хвостика та вушок. І не забудь про маленькі лапки. Домалюй сові гілочку, щоб вона мала на чому сидіти.
5. Тепер залишилось додати деталі. Виділи область обличчя навколо очей та дзьоба. А в іншій частині тулуба, яка буде тілом, промалювати півкруглі пір’їнки.
6. Тепер обведи контури чорною ручкою, або лінером і переходь до орнаментів. Я почала розмальовувати сову з крил та вушок.
7. Тепер можна малювати пір’їнки на хвостику та очах. Зроби маленьку зіницю темнішою, а навколо додай світлішого орнаменту. Я, наприклад, для очей обрала лінії з кружечком на кінці,такий орнамент чимось нагадує природні орнаменти в очах людини. Біля зіниці лінії зроби трохи густішими і темнішими, щоб добре виділити погляд. А чим ближче до краю, тим більше залишай білого паперу. Також розмалюй дзьоб.
8. На цьому етапі розмалюй пір’їнки тіла. Їх багато, тому треба буде постаратися. Але результат того вартий. Не забувай, що можеш використовувати свої орнаменти.
9. Малюнок вже майже готовий! Залишилося тільки домалювати орнаменти біля очей. Зроби їх світлішими, ніж пір’їнки тіла. Проте біля самих очей нехай лінії будуть густіші та темніші, це гарно виділить їх контур.
Вітаю! Сова повністю готова! Залишилось оздобити гілочку,та домалювати фантастичні листочки.
Читай також:
Автор уроку: Аліна Монич.
Майстер-клас з техніки «зентангл»
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі:
Алина Бровынська
Майя Сікорська
Мала Комаха