Іграшка мавпочка своїми руками
Друже, чи відомо Тобі, що за східним гороскопом 2016 — це рік червоної Вогняної Мавпи? Ця господиня року ніяк не може всидіти на місці: вона енергійна, норовлива, любить все красиве і яскраве. Таким повинен стати і подарунок на Новий 2016 рік!
М’яка іграшкова мавпочка власноруч
Якщо Ти ще не вирішив, який подарунок покладеш під ялинку для близьких людей, то пропоную зробити м’яку іграшкову мавпочку своїми руками.
Для цього нам потрібні:
- тканина (темніша — для тіла, світліша — для мордочки);
- дві бісеринки для очей;
- викрійка;
- олівець;
- ножиці;
- папір;
- матеріал для набивання іграшки (вата, обрізки тканини тощо);
- голка і нитки.
Візьми до уваги! Для виготовлення такої іграшкової мавпочки краще обрати м’які тканини, наприклад, трикотажне полотно, фліс. Можна пофантазувати і зробити стильну іграшку з джинсової тканини або ж вельвету.
Викрійка іграшкової мавпочки
У пошитті будь-якої м’якої іграшки найголовніше — створення викрійки. Досвідчені майстри можуть самостійно зробити її. Ти можеш роздрукувати ту, що пропоную я, або ж віднайти в інтернеті чи журналі з рукоділля будь-яку іншу.
Вирізаємо всі деталі та переносимо їх на тканину. Легше буде, якщо прикріпити частини тканини шпильками.
Важливо! Коли будеш обводити всі деталі, не забувай залишати хоча б 0,5 см для запасу на шви.
Для вух і мордочки майбутньої іграшки деталі потрібно обводити на тканині, складеній вдвічі, а от нижню частину морди – на одинарній частині.
Ну ось тепер, коли вирізані всі деталі, можна їх зшивати. Почнемо із найскладнішого — мордочки майбутньої іграшкової мавпочки.
Беремо деталь верхньої частини мордочки, складаємо навпіл та прошиваємо. Наступний етап — з’єднуємо нижню та верхню частини. Вивертаємо її на лицьову сторону.
У нас вийде об’ємна деталь, як показано на малюнку.
Далі беремося за дві інші деталі мордочки, складаємо їх лицьовою стороною один до одної і прошиваємо. Не забудь залишити невеликий отвір, щоб вивернути мордочку назовні. Як варіант, можна зробити надріз на одній зі сторін. Потім, коли деталь пришиється, надрізу видно не буде.
Тепер зшиваємо деталі вух — темну і світлу сторони. Зшивати потрібно по округлій частині, а вивертати через незашиту пряму. Перед тим, як всі елементи ми з’єднаємо в єдине ціле, потрібно їх розгладити праскою.
Коли найважче — виготовлення мордочки — зроблено, можемо зшивати інші деталі: ручки і ніжки.
Увага! Не забувай залишати невеличкий отвір, аби вивернути деталі на лицьову сторону і набити їх ватою чи іншим матеріалом, який є під рукою.
Тепер нам залишилося зшити лише тулуб майбутньої іграшки. Тут не варто поспішати. Візьми паперову викрійку і познач, де потрібно пришити вуха. Вклади їх всередину між двома деталями та приколи шпильками. Тепер можна сміливо зшивати деталі разом з вушками; на шиї не забудь залишити отвір.
Ще трішки, і наша іграшка буде готова! Беремося пришивати частини мордочки, як показано на малюнку:
А тепер завершальний етап: наповнюємо нашу іграшку-мавпочку ватою (тканиною, синтепоном, холофайбером) та зшиваємо всі частини. Останній штрих – очі для мавпочки, які можна зробити з ґудзиків або за допомогою чорної нитки.
Ось таким подарунком Ти зможеш порадувати близьких на Новий рік і не тільки!
Паперова мавпочка
А тепер я розкажу Тобі, друже, як зробити мавпочку із паперу. Звичайно, це набагато простіше, аніж виготовлення м'якої іграшки.
Для початку підготуй необхідні матеріали:
- два аркуші паперу коричневого кольору (темніший і світліший);
- ножиці;
- олівець;
- клей.
Далі все просто: виріж деталі, як показано на малюнку, та з'єднай всі частинки.
Яскрава мавпочка зі шкарпетки
Зовсім незвичайну мавпочку можна зробити зі шкарпеток. Обираємо будь-які: кольорові, смугасті, у квіточку. Чим яскравіші шкарпетки, тим оригінальнішою буде іграшка.
Нам потрібні:
- пара шкарпеток;
- ґудзики;
- крейда;
- голка з ниткою;
- ножиці;
- наповнювач (вата, залишки тканини тощо).
Поїхали! Беремо першу шкарпетку, вивертаємо та кладемо п'яткою догори. За допомогою крейди малюємо посередині лінію від п'ятки до вільного краю. По обидва боки цієї лінії на відстані 1 см робимо шви. Вільні краї заокруглюємо. Розрізаємо по лінії. Вивертаємо назовні нашу шкарпетку через отвір під п'яткою, наповнюємо її і, нарешті, зашиваємо.
Тепер першу шкарпетку можна відкласти поки що вбік. Беремо другу, вивертаємо та кладемо так, як показано на фото. Малюємо хвіст приблизно на рівні 2 см від краю. Головне — не виходити за межі п'ятки. Далі робимо, як зазвичай: зшиваємо, вивертаємо і наповнюємо.
Частинку, яка залишилася, ділимо на три відрізки. Правий розрізаємо вздовж, зшиваємо та наповнюємо – це будуть руки нашої іграшки-мавпочки. Ліву частинку розрізаємо так, щоб вийшло 4 квадратні шматочки. З них ми зробимо вуха: складаємо по два, малюємо вуха та зшиваємо, залишаючи отвір. Вивертаємо та наповнюємо ватою.
Ну ось всі деталі іграшки готові, залишилося лише пришити їх одну до одної. Почни із тулуба, рук і ніг, далі пришиваємо вуха, а із п'ятки робимо рот.
Оригінальна мавпочка з бісеру
Зробити мавпочку на Новий рік можна ще й з бісеру, а потім подарувати у вигляді брелка. Дивись, як це робиться, тут.
Читай також:
Іграшка мавпочка своїми руками
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі:
Мирослав Лещинський
Ира Топорова