Ліплення з пластиліну для найменших
Якщо вдома росте маленький бешкетник, без пластиліну турботливим батькам не обійтися. Цей чарівний матеріал не тільки розвиває дрібну моторику, сприяє розширенню кругозору і творчих здібностей малюка, але й прекрасно тренує посидючість, а також уміння доводити почату справу до кінця.
У дитячому садку, школі або вдома ліплення з пластиліну — заняття просто незамінне. Тому в першу чергу сьогоднішній майстер-клас буде цікавий вихователям, учителям, батькам і, звичайно ж, найменшим любителям ліплення.
Пластилінові композиції кожного разу переносять нас у світлий казковий світ, де все крихітне, фантастичне і сповнене чудес. Тож давайте подаруємо дітворі чарівні миті, провівши урок ліплення з пластиліну. А батьки можуть присвятити цьому заняттю вечір або й весь дитячий вихідний.
Як ліпити з пластиліну хатинку
Маленький затишний будиночок з пластиліну прикрасить будь-який інтер'єр і неодмінно сподобається малюкам. Однак головне те, що в процесі ліплення дитина зможе проявити власну фантазію, показавши своє відчуття прекрасного.
Для створення казкового пластилінового будиночка знадобляться: пластилін, макаронні вироби різноманітних форм, скляна баночка (наприклад, від дитячого пюре), будь-які інші декоративні прикраси.
Все дуже просто:
1. Обліпіть скляну баночку добре розім'ятим пластиліном. Нехай малюк сам обере основний колір будиночка.
2. З маленьких сплюснутих кружечків жовтого кольору зробіть віконце. З іншого боку будиночка із коричневого пластиліну виготовте двері.
3. Тепер разом з малюком виберіть колір даху. Зробіть пластиліновий конус достатньої величини. Приліпіть дах, одягнувши та добре закріпивши конус на шийці баночки. За бажанням, обліпіть дах різнокольоровими шматочками пластиліну.
4. І найцікавіше — прикрасьте казковий будиночок макаронами, камінчиками, декоративними квітами або намистинками.
У цьому казковому будиночку найпевніше живуть добрі гноми. Коли робота над пластиліновим будиночком буде закінчена, чудово було б розповісти малечі казочку про якусь чарівну хатинку та її дивовижних жителів.
Наступний будиночок малюкам буде зробити трохи складніше, але з допомогою батьків або класного керівника молодшої школи дітвора впорається з ним без особливих зусиль. Колективна саморобка з пластиліну чудово підійде для шкільної виставки.
Для виготовлення будиночка знадобляться: пластилін, шишки, сірники, півлітрова пляшка, підставка (фанера, дерево).
Отож, обліпіть пляшку пластиліном блакитного кольору, залишивши проміжки для віконець і дверей. За допомогою ковбасок з пластиліну білого кольору зробіть двері, віконні рами і решітки. Дах зробіть з пластилінового конуса (див. інструкцію вище) і прикрасьте лусочками шишок ялини.
Зробіть будиночку ґанок з пластиліну, сірників і лусочок ялинової шишки, а також зелену пластилінову галявину. Оселіть у будиночку, наприклад, ось таких симпатичних мумі-тролей. Розкажіть дітям, хто це, або почитайте з ними книгу про цих казкових персонажів.
Ось як ще може виглядати будиночок з пластиліну та інших матеріалів:
А зараз ми дізнаємося, як ліпити з пластиліну будиночки в техніці «пластилінографія». Це своєрідна аплікація з пластиліну.
Картонну заготовку-будиночок або схематичний малюнок на картоні заповнюємо пластиліновим фоном.
Потім за допомогою джгутиків з пластиліну викладаємо контури будиночка, віконце, дах. Кульки з пластиліну зображатимуть колоди зрубу.
Зафарбовуємо фон, і вуаля — пластиліновий будиночок готовий!
А якщо ліпити з пластиліну будиночок на картонній заготовці, то вкінці роботи зі зворотного боку можна приклеїти петельку і взимку використати саморобку як іграшку для ялинки.
Як ліпити будиночок з пластиліну, розповість веселий пластиліновий мультфільм. Дивимося!
Ліпимо з пластиліну парканчик
Кожному пристойному будиночку неодмінно потрібен парканчик з пластиліну. Зліпити його дуже легко. Спробуємо?
Запропонуйте ліпити з пластиліну парканчик, наприклад, вихованцям дитячого саду. Урок ліплення парканчика покликаний удосконалити дрібну моторику рук, закріпити знання кольорів, формувати посидючість, акуратність.
Для роботи знадобляться: пластилін і дощечка для ліплення.
Зі шматочків пластиліну поздовжніми рухами долонь робимо різнокольорові тонкі стовпчики і формуємо з них парканчик. Ось так:
Дуже гарний парканчик виходить з пластиліну та природних матеріалів: гілочок, насіння соняшнику, жолудів та ін.
Розглянемо ближче процес ліплення з пластиліну паркану. Соняшники зліпимо з шапочок жолудів і пластилінових пелюсток, а серединка складатиметься зі справжнього соняшникового насіння.
Нехай біля паркану росте дерево, а на ньому в’є гніздо пташка.
Вітаю! Парканчик з пластиліну готовий.
Ось такими барвистими можуть бути огорожі для домашніх тварин з пластиліну:
Як ліпити з пластиліну парканчик легко і просто, розповість відео:
Вчимося ліпити з пластиліну піраміду
Пірамідка — одна з перших іграшок дітвори. Дошкільнята обожнюють грати з формами і дізнаватися кольори, одягаючи кільця піраміди на стрижень, або конус. То чому б не показати дітлахам, як ліпити з пластиліну цю веселкову іграшку?
Для ліплення з пластиліну піраміди знадобляться: пластилін, пластмасова або металева трубочка (не обов'язково).
Скачайте 6-7 кульок різних кольорів і розмірів, або зліпіть з пластиліну конус та 5-7 стовпчиків різної довжини і товщини.
Тепер сплющте кульки в товсті диски і одягніть на трубочку, або обліпіть пластиліновими стовпчиками конус.
Зліпіть голову котика, зайчика, або іншої тварини, і прикріпіть на верхівку піраміди.
Пластилінова іграшка пірамідка готова!
Більше цікавих ідей ліплення фігурок з пластиліну можна знайти тут:
Ліплення з пластиліну для найменших
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі: