День Землі: час замислитися про наше довкілля
Земля — унікальна планета, на якій є життя. Це чудо, яке неможливо повністю осягнути і пояснити, проте, безперечно, варто берегти. Однак людина для Землі — не тільки окраса, а й небезпека.
Екологічні проблеми: без сумніву, Ти чув про це вже тисячі разів. Але ми мусимо не тільки чути і знати, а й перейматися цим і цілеспрямовано діяти. Саме тому існує Всесвітній день Землі. 22 квітня кожен мешканець планети повинен замислитися над тим, що він може зробити для збереження довкілля.
Ідея заснувати день, який привертав би увагу людей до екологічних проблем, з'явилася у відомого американського громадського діяча Джона Мортона. Переїхавши до штату Небраска, він звернув увагу, що там для будівництва й опалення жител вирубували дерева, яких і так була незначна кількість. Джон Мортон запропонував провести день, присвячений благоустрою штату, і заохотити призами тих мешканців, які посадять найбільше дерев. У результаті лише за один день, 22 квітня 1872 року, їх посадили більше ніж мільйон!
Згодом у штаті Небраска 22 квітня стало офіційним святом — Днем дерева, а відзначати його почало все більше людей у різних куточках США. У 1970 році День дерева перейменували на День Землі й почали проводити його на всій території країни.
Міжнародним це свято оголосили в 1970 році. У цей день відбуваються різноманітні заходи, присвячені захисту навколишнього середовища — акції, фестивалі, мітинги. Дуже часто в цей день очищують водойми, прибирають території, проводять ярмарки екологічних продуктів.
За традицією в День Землі у різних країнах звучить Дзвін Миру — символ спокою, дружби, солідарності всіх народів. До речі, перший Дзвін Миру був встановлений у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку в 1954 році, а відлитий він був із монет, які пожертвували діти зі всіх континентів.
А ще Тобі, мабуть, доводилося чути, що, окрім Дня Землі, у світі щороку відбувається Година Землі. Цю міжнародну подію започаткував Світовий фонд дикої природи, а проводиться вона в останню суботу березня. У цей день усі охочі вимикають світло та електричні пристрої на одну годину, аби підвищити зацікавленість людства проблемами клімату. Година Землі має дуже ефектний вигляд — ось поглянь на відомі архітектурні споруди, які теж долучаються до цієї акції!
Протидіяти екологічним проблемам — це не обов'язково здійснювати героїчні вчинки. Почни з маленьких кроків: посади дерево, підніми обгортку з асфальту, дізнайся, як економити електроенергію. А згодом Твоя уважність до довкілля стане стилем життя, який надихатиме інших.
День Землі: час замислитися про наше довкілля
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі: