Пасхальне дерево

Пасхальне дерево

Щороку перед Великоднем у маленькому німецькому містечку Заальфельд «розцвітає» незвичайне дерево. Прикрашене тисячами барвистих писанок, горить воно яскравим вогником, приваблюючи до себе юрми туристів.

17 т. 0

Такий вражаючий пасхальний шедевр зі звичайної яблуньки створив Фолькер Крафт. Зовсім юним він мріяв про дерево, яке можна було б прикрасити безліччю розмальованих яєць. Та в далекому 1945 ця ідея здавалась утопією. Тож щоб дозволити собі подібну розкіш, Фолькеру довелося чекати 20 років.

Все почалося з 18 писанок, якими Крафти у 1965-му вирішили декорувати молоденьке деревце до свята. Відтоді і бере свій початок унікальна традиція прикрашання Пасхального дерева.

Йшли роки. Незвичайна колекція Крафта поповнювалася: дещо чоловік купував самостійно, щось дарували близькі та родичі, а згодом поповнювати запаси писанок допомагало ціле місто. А коли слава про Великоднє дерево вийшла за межі Німеччини, Фолькеру почали надходити розписані яйця з інших країн.

Помилуватися видатним деревом прагнув чи не кожен відвідувач містечка. І гостинний хазяїн нікому не відмовляв. Навіть тепер екскурсії до унікального дерева абсолютно безкоштовні.

Нині, колись маленька і непримітна, яблунька розрослася, і тепер її прикрашають 10 000 пасхальних яєць. Всі вони справжні, хоч і пусті всередині. Є тут і зовсім просто розфарбовані дитячими руками яйця, і справжні мистецькі витвори. А деякі яйця дозволяють вивчати не тільки географію Німеччини, але й цілого світу. Ось як.

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

17 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Пасхальне дерево

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.