Таємниця свята Хелловін
Хелловін — ніч перед Днем усіх святих, стародавнє язичницьке свято, яке ми відзначаємо 31 жовтня.
Кажуть, Хелловіну не менше двох тисяч років, а початок свято бере з кельтської культури. Ніч Хелловіну символізує закінчення збору врожаю та відкриття «воріт зими» .
Сьогодні літо змінюється зимою, день — ніччю, а життя — смертю. Ворота між потойбічним і земним світом відчиняються на одну ніч і нереалізовані мрії померлих повертаються на землю, а їх душі спускаються до рідних вогнищ.
Страшно? Далі — більше жахливих подробиць.
Душі померлих на Хелловін приймають різноманітні обличчя, злі вселяються в тварин, а найжахливіші — в котів. Вся нечиста сила сьогодні гуляє Землею!
Тож якщо Тобі дуже кортить побачити відьму, є один вірний спосіб: опівночі одягнись шиворіт-навиворіт, вийди на вулицю і пройди задом наперед. Приємної зустрічі.
У ніч Хелловіну прийнято одягати костюми злих сил (відьом, чудовиськ або демонів) та влаштовувати маскаради. Як смеркне, діти стукають у будинки з криками « Пригощай або пошкодуєш!», «Гаманець або життя!». Якщо не принести «жертву», ці маленькі злі бешкетники можуть жорстоко пожартувати над Тобою, як от, вимазати сажею дверні ручки.
Головний атрибут свята — гарбуз. З нього видаляється м’якуш, вирізається жахливе обличчя, а всередину вставляється свічка. Голова гарбуза символізує закінчення збору врожаю, та водночас це і злий дух, і вогонь, що його відлякує.
До речі, гарбуз — винахід американців. Раніше в Ірландії та Шотландії страшні маски вирізали з картоплин, в Англії — з буряків, у які потім вставляли свічку.
І ще одна цікава подробиця. Кельти вірили, що в ніч з 31 жовтня на 1 листопада у дубових гаях збиралися духи природи — друїди — і розпалювали багаття, приносячи жертви злим духам та задобрюючи їх. Вранці друїди дарували вогонь людям. Він зігрівав будинок протягом зими та захищав від нечистої сили.
Щоб не стати жертвою нечистої сили, люди у ніч Хелловіна одягались якомога страшніше, так само вбирали й увесь дім. А гостинці для злих духів ставили на вулиці, аби ті не вдиралися до будинку.
Дівчата цієї ночі ворожили, кидаючи по два каштани у багаття. Якщо плоди згоряли поруч, жити дівчині у злагоді з милим, якщо ж розкочувалися в різні боки — розійдуться й шляхи наречених.
Можна сьогодні й судженого побачити. Для цього пізно ввечері потрібно сісти перед дзеркалом з яблуком в руці. Найстрашніше, якщо впаде підсвічник. То «злі духи хочуть погасити вогонь в будинку» — вірили кельти.
А Ти вже вирішив, як святкуватимеш Хелловін?
Читай також:
Таємниця свята Хелловін
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі:
Ира Топорова