Таємниця свята Хелловін

Таємниця Хелловіну

Хелловін — ніч перед Днем усіх святих, стародавнє язичницьке свято, яке ми відзначаємо 31 жовтня.

19 т. 1

Кажуть, Хелловіну не менше двох тисяч років, а початок свято бере з кельтської культури. Ніч Хелловіну символізує закінчення збору врожаю та відкриття «воріт зими» .

Свято Хелловін: історія виникнення свята, фото 1

Сьогодні літо змінюється зимою, день — ніччю, а життя — смертю. Ворота між потойбічним і земним світом відчиняються на одну ніч і нереалізовані мрії померлих повертаються на землю, а їх душі спускаються до рідних вогнищ.

Страшно? Далі — більше жахливих подробиць.

Свято Хелловін: історія виникнення свята, фото 2

Душі померлих на Хелловін приймають різноманітні обличчя, злі вселяються в тварин, а найжахливіші — в котів. Вся нечиста сила сьогодні гуляє Землею!

Тож якщо Тобі дуже кортить побачити відьму, є один вірний спосіб: опівночі одягнись шиворіт-навиворіт, вийди на вулицю і пройди задом наперед. Приємної зустрічі.

Свято Хелловін: історія виникнення свята, фото 3

У ніч Хелловіну прийнято одягати костюми злих сил (відьом, чудовиськ або демонів) та влаштовувати маскаради. Як смеркне, діти стукають у будинки з криками « Пригощай або пошкодуєш!», «Гаманець або життя!». Якщо не принести «жертву», ці маленькі злі бешкетники можуть жорстоко пожартувати над Тобою, як от, вимазати сажею дверні ручки.

Свято Хелловін: історія виникнення свята, фото 4

Головний атрибут свята — гарбуз. З нього видаляється м’якуш, вирізається жахливе обличчя, а всередину вставляється свічка. Голова гарбуза символізує закінчення збору врожаю, та водночас це і злий дух, і вогонь, що його відлякує.

До речі, гарбуз — винахід американців. Раніше в Ірландії та Шотландії страшні маски вирізали з картоплин, в Англії — з буряків, у які потім вставляли свічку.

Свято Хелловін: історія виникнення свята, фото 5

І ще одна цікава подробиця. Кельти вірили, що в ніч з 31 жовтня на 1 листопада у дубових гаях збиралися духи природи — друїди — і розпалювали багаття, приносячи жертви злим духам та задобрюючи їх. Вранці друїди дарували вогонь людям. Він зігрівав будинок протягом зими та захищав від нечистої сили.

Свято Хелловін: історія виникнення свята, фото 6

Щоб не стати жертвою нечистої сили, люди у ніч Хелловіна одягались якомога страшніше, так само вбирали й увесь дім. А гостинці для злих духів ставили на вулиці, аби ті не вдиралися до будинку.

Свято Хелловін: історія виникнення свята, фото 7

Дівчата цієї ночі ворожили, кидаючи по два каштани у багаття. Якщо плоди згоряли поруч, жити дівчині у злагоді з милим, якщо ж розкочувалися в різні боки — розійдуться й шляхи наречених.

Свято Хелловін: історія виникнення свята, фото 8

Можна сьогодні й судженого побачити. Для цього пізно ввечері потрібно сісти перед дзеркалом з яблуком в руці. Найстрашніше, якщо впаде підсвічник. То «злі духи хочуть погасити вогонь в будинку» — вірили кельти.

Свято Хелловін: історія виникнення свята, фото 9

А Ти вже вирішив, як святкуватимеш Хелловін?

Читай також:

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

19 т. 1

оцінити публікацію

Додатив замітки

Таємниця свята Хелловін

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Iriskatop-avatar

Ира Топорова

мені було цікаво. (але хотилося б тришки бильше) а в цилому гарно!
01-11-2015