Міжнародний день студентів

Міжнародний день студентів

Міжнародний день студентів — свято веселе і гучне, як і весь студентський народ. Мабуть, серед Твоїх друзів, знайомих, родичів є представники цієї «народності». Тож не забудь привітати їх зі святом.

9 337 0

Правда історія Міжнародного дня студентів не така вже й весела. Але ми мусимо її знати. Отож, все почалося з романтичної старовинної чеської Праги. 28 жовтня 1939 року в окупованій фашистами Чехословакії празькі студентита викладачі вийшли на демонстрацію. Таким чином вони хотіли відзначити річницю утворення Чехословацької держави в 1918 році. Але підрозділи окупантів розігнали демонстрацію, при цьому був застрелений студент медичного факультету Ян Оплетал.

15 листопада, під час похоронів загиблого студента, історія не те що повторилася, а, мабуть, продовжилася. А наслідки її ще більш страшні і масштабні. Десятки демонстрантів були арештовані, студентські гуртожитки оточені військами гестапівців і есесівців, більше 1200 студентів були поміщені у концтабір в Заксенхаузен, дев’ятьох студентів і активістів студентського руху просто стратили без суду в стінах в’язниці в празькому районі Рузіне. І до кінця війни всі чеські вищі навчальні заклади були закриті.

А 17 листопада 1946 року на Всесвітньому конгресі студентів, який відбувся в Празі в пам’ять чеських студентів та викладачів-патріотів, постановили відзначати Міжнародний день студентів щороку саме цього дня.

Теги: Традиції
Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

9 337 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Міжнародний день студентів

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.