День хот-дога

День хот-дога

Шістдесят хот-догів за рік з’їдає один американець. Традиційна американська страва в США стала настільки популярною, що для неї навіть свято вигадали — Національний день хот-дога. А відмічають його сьогодні — 18 липня.

12 т. 0

Хочеш дізнатися, як виникло свято? Читай далі.

День хот-дога в США почали офіційно відзначати з 1957 року, але відомо, що іще далекий 1893-й у Сполучених Штатах вважали роком «сосиски в булці».

Коли виникло саме поняття «хот-дога», досі не знає ніхто. Дослівно «хот-дог» перекладається як «гарячий собака». Вчені до цих пір сперечаються про походження цього слова.

Дехто вважає, що в основі його — схожість на таксу, що була намальована в карикатурі газети New York Herald. На картинці був зображений торговець із сосисками, а серед гори сосисок лежала такса. Над головою торговця майоріла вивіска: «Купуйте червоні таксоподібні хот-доги!»

А от лінгвіст Беррі Попик переконує, що «хот-дог» придумали студенти Єльського університету ще в ХІХ ст. Вони називали фургони торговців, що продавали сосиски, «собачими фургонами». А як інакше? Адже біля них постійно снували пси. У 1895 році, говорить учений, в одному студентському журналі сосиски обізвали «гарячими собаками».
Вперше сосиску поклали в запашну булку в Чикаго. Кмітлива жінка місцевого торговця сосисками Антуана Фейхтвангера запропонувала йому замість рукавичок видавати клієнтам разом із сосисками розрізані булочки. Вони надійно захищали руки від жару.

18 липня — особливий день для кожного американця. Цього дня проводяться веселі змагання з приготування і поїдання хот-догів та стверджуються чотири жартівливі істини справжнього любителя цієї гарячої страви.

1. Особам від 18 років не дозволяється поливати хот-дог кетчупом.

2. Хот-дог не можна їсти з тарілки, а лише руками.

3. Приправу з пальців треба облизати, а не змивати водою.

4. Ні в якому разі не кладіть хот-дог на вишукану фарфорову тарілку, це не сумісно з хот-догом — національною американською стравою.

Цікаво, що в День незалежності американці з’їдають стільки хот-догів, що ланцюжком із них можна 5 разів покрити відстань від Вашингтону до Лос-Анджелеса. Вчені підрахували, що це десь 150 млн за один день.

Теги: Традиції
Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

12 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

День хот-дога

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.