Стрітення. Весна вже близько

Стрітення. Весна вже близько

Ти на вулиці сьогодні був? Не помітив чогось особливого, таємничого?.. Не стрілися на Твоєму шляху до школи люта Баба Зима і юна Дівчина Весна? Мабуть, Ти був не надто уважний.=))

16 т. 0

Сьогодні Cтрітення Зима з усіх сил намагається втримати свої позиції, але нічого у неї не вийде. Весна вже близько, і вона впевнено прямує до нас!)

А тепер трішечки про історію свята. Відзначалося воно ще за часів язичництва і мало різні назви: Стрічення, Стріщення, Громниці, Зимобор. Існувало кілька традиційних обрядів цього свята, виконання яких було обов’язковим.

Освячення вогню і води

Сьогодні ж цей звичай втілений в освяченні води і свічок. Останні несуть до оселі. Адже мають вони надзвичайну силу. Захищають від злого ока, негоди та хвороб. Запалювали такі свічечки дуже рідко: в час негоди, пожежі, війни тощо.

Такі ж цілющі та захисні властивості мала стрітенська водиця: її збирали з сосульок і додавали до звичайної води.

Боротьба з Зимою

Традиційно вона уявлялася в образі старої і дуже суворої баби. І як їй не хочеться щоразу йти, але змушена вона поступитися місцем юності та красі, і навіть її вірні слуги Дід Мороз, Сніговій, Завірюха та Метелиця неспроможні їй допомогти. Провісниками та помічниками весни традиційно вважаються птахи, що повертаються з вирію.

Дід Мороз, Сніговій, Завірюха, Метелиця

У давнину його звали Дюдя, Зюзя, Морозко, Тріскун, Студенець. Сьогодні це звичайнісінький Дід Мороз. За переказами він чоловік Зими, огрядний велетень в огрядному кожусі, зі снігом-інеєм на обличчі. Дід Мороз вступає у свої повноваження 9 листопада, заморожує землю, ріки, ліси, люди ховаються по своїх домівках, худоба до хліву.

Сніговій

Це досить милий дядько, ошатно одягнений. Його обов’язок — покривати землю пухким шаром сніжку. Сніговій дуже боязкий — перший подих Весни, і він зник.

Завірюха і метелиця

Завірюха — весела, огрядна молодиця, дружина Сніговія — допомагає чоловікові розкидати сніжок по всій землі.

Метелиця ж молода дівчина. Вона постійно танцює, грається сніжком і підкидає його догори. 

Теги: Традиції
Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

16 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Стрітення. Весна вже близько

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.